Skanzen Kouřim znovu otevřen

Skanzen Kouřim je znovu otevřen po rozsáhlé rekonstrukci, která byla zahájena v roce 2012. Původní objekty zrekonstruovány a skanzen byl doplněn o další nové památky.

Vánoce ve skanzenu

Skanzen připravil vánoční program uzpůsobený věku dětí. Součástí programu jsou i tvořivé dílničky, kde si děti vyrábí vánoční dekoraci.

Jaké má Mikuláš pomocníky, kde se u nás objevil vánoční stromeček, jaké vánoční a adventní dekorace se vyráběly, jak probíhal Štědrý den v dávných časech, co vše byla na štědrovečerním stole, proč se v adventním období hodně „věštilo“, jaké masky nosily Lucie, koho trestala Perchta a mnoho dalšího se dozvíte během komentované prohlídky skanzenu.

Vánoční atmosféra skanzenu vás navrátí do předvánoční doby našich prababiček. Uvidíte tradiční adventní výzdobu a nasajete atmosféru dávných časů spojenou s původními obyčeji, poznáte tajemné postavy adventního období i zvyky patřící ke Štědrému dni a dalším vánočním svátkům, které se v mnoha podobách dodržují dodnes.

Více informací o školním výletu: Skanzen Kouřim – Vánoce.

 

Velikonoce ve skanzenu

Kromě vánoční výstavy budou ve skanzenu v Kouřimi probíhat i další tematické akce. V dubnu 2017 bude ve skanzenu probíhat výstava Velikonoční čas v Muzeu lidových staveb.

 

Fotogalerie skanzenu v Kouřimi: