Velikonoce

Níže vám představujeme naši nabídku velikonočních půldenních výletů. V případě, že jste si nevybrali žádný výlet, neváhejte nás kontaktovat. Pro nás není žádný problém připravit pro vás výlet podle vašich požadavků. Mimo jiného se dají programy celodenních výletů zkrátit a pozměnit a u půldenních výletů se mohou rozšířit. Jsme tu od toho, abychom vyšli vstříc vašim cestovatelským představám.

Zámek Mníšek pod Brdy, velikonoční svátky

Prohlídka velikonočně vyzdobeného zámku v Mníšku pod Brdy. Jak se slaví Velikonoce a jaké zvyky a tradice se dodržovaly v dřívějších dobách, si vyposlechnete s neobyčejnou zámeckou průvodkyní.

Zámek Loučeň, velikonoční svátky

Jarní svátky vám chce přiblížit svými velikonočně nazdobenými interiéry zámek Loučeň. Během výletu si oprášíte svoje znalosti o velikonočních zvycích. Kníže, kněžna, nebo komorník vás seznámí s několika velikonočními tradicemi minulosti i současnosti. Po prohlídce můžete navštívit rozlehlý anglický park, kde je soubor 11 labyrintů a bludišť.

Perníková chaloupka

Návštěva staré roubené Perníkové chaloupky, kde můžete ochutnat „Medové zážitky“. Průvodce vás humornou formou seznámí s historii perníkářského řemesla a pardubického perníku. Výstavní expozice obsahují přes tisíc perníků z celé České republiky. Jedná se většinou o vítězné práce z různých soutěží.

Velikonoční Staré Hrady

Ojedinělá expozice na hradě/zámku Staré Hrady, která přibližuje život v období habsburské monarchie. Na okruhu vás čeká ochutnávka Starohradské medoviny. Můžete si prohlédnout zajímavou expozici, kupecké krámky, koloniál a obchod s kávou, jak vypadaly v dobách našich prababiček, c.k. hostinec, kancelář pana nadlesního atp. včetně zámecké kuchyně a další zajímavosti z dob habsburské monarchie.

Čechova Stodola – Velikonoce a jarní tradice

V soukromých prostorách staré stodoly majitelé zrekonstruovali prostory, kde realizují tematické výstavy – Staré pověstí české, proto také název stodoly je Čechova, Vánoce – čas adventní, Velikonoce – jarní svátky, Masopust, Dýňování.

Velikonoční skanzen Přerov nad Labem

Tradiční velikonoční výstava JARO NA VSI (s doprovodným programem jen v sobotu a v neděli) je připravena v celém areálu skanzenu. Interiéry staročeských chalup ilustrují život na polabské vesnici od poloviny 18. století do první poloviny 20. století.

Skanzen Kouřim a město Kouřim

Velikonoční výstava v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, které shromažďuje stavitelské památky z území středních, východních a severních Čech, a nabízí tak přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století. V programu výletu je i procházka po městě Kouřimi, návštěva raně gotického kostela sv. Štěpána s unikátní středověkou kryptou sv. Kateřiny a zvonicí s obrácenými zvony.

Skanzen Vysoký Chlumec, pivovar Vysoký Chlumec

Návštěva skanzenu v době velikonoční akce. Ukázky tradičních zvyků a rukodělných činností spojených s oslavou Velikonoc. V případě zájmu můžeme zajistit exkurzi do pivovaru (jen od pondělí do pátku). Prohlídka trvá 60 minut.

Hrádek u Nechanic – Velikonoce na zámku

Návštěva velikonočně vyzdobeného zámku, který byl postaven jako reprezentační a letní sídlo hraběcího rodu Harrachů v letech 1839–1857 Františkem Arnoštem hrabětem z Harrachu. Státní zámek Hrádek u Nechanic byl v roce 2001 prohlášen Národní kulturní památkou.

Zámek Dobříš – Velikonoce na zámku

Velikonoční návštěva rokokového zámku s výraznou fasádou, která pochází z let 1745–1765, kdy přestavbu uskutečnil Jindřich Pavel Mansfeld. Chloubou zámku je francouzská zahrada s pěti terasami, krásnou fontánou a plastikami ukončenou oranžerií. Za příplatek 25 Kč/os. nabízíme možnost prohlídky této francouzské zahrady. Anglická zahrada je přístupná zdarma.

Libochovice – Velikonoce na zámku

Prohlídka velikonočně vyzdobených komnat raně barokního zámku upraveného z původního renesančního zámku. Zde je umístěna klasická interiérová expozice, představující průřez jednotlivými historickými slohy a styly od pozdní renesance přes baroko, až po styly 19. století. Instalace obsahuje bohaté sbírky porcelánu, kolekce vzácných nástěnných tapiserií a obrazů. U zámku je rozsáhlá zahrada. (Soutěž o nejkrásnější velikonoční výrobek)

Velikonoční svíčka

Exkurze do manufaktury nedaleko Prahy, kde se vyrábí svíčky, koupelové soli, kosmetika atp. Účastníci si zhotoví vlastní svíčky a odnesou si je jako suvenýr, také si prohlédnou provoz a projdou se na malé farmě. Je možný nákup v podnikové prodejně.

Velikonoční mýdlárna a sklárna Glasstar

Kreativní exkurze v mýdlárně je zajímavou příležitostí, jak se zábavnou formou seznámit s ruční výrobou mýdel a dárkové kosmetiky. Exkurze trvá zhruba 100–120 minut, program je přizpůsoben věku účastníků. Na exkurzi v mýdlárně navazuje návštěva malé rodinné sklářské hutě, která je soustředěna na malosériovou výrobu barevného hutního skla, zvířat, zeleniny, květin, váz a dalších dekorativních předmětů.