Skanzen Přerov nad Labem

Kategorie: výlety pro seniory. Příjemná procházka po skanzenu, který byl založený již v roce 1900. Dnes je zpřístupněných 32 obytných, hospodářských a ostatních drobných objektů. Interiéry staročeských chalup ilustrují život na polabské vesnici od poloviny 18. století do první poloviny 20. století.

SKANZEN PŘEROV NAD LABEM představuje prostřednictvím přenesených objektů lidové architektury kulturu středního Polabí. V interiérech roubených chalup jsou instalované figuríny, které ilustrují život na polabské vesnici od poloviny 18. století do první poloviny 20. století. Do muzea je možný bezbariérový přístup, ale interiéry většiny zde umístěných památek bezbariérový přístup postrádají. V horní části se pohybujete po rovných, travnatých nebo hliněných cestách. Vstup do chalup je přes dřevěný práh, prostory v chalupách jsou původní – úzké. Do vyššího patra se v chalupách nechodí. Do dolní části areálu skanzenu se dostanete asi po deseti schodech a zase se pohybujete po rovných travnatých nebo hliněných cestách.

Nabízená kombinace za příplatek: svíčkárna, Botanicus, výstaviště v Lysé nad Labem, Lesní ateliér Kuba v Kersku, barokní náves v Byšičkách.

výlety pro senioryObdobí: duben–říjen, mimo pondělí

Cena výletu: 200 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • skanzen 35/35/70 Kč/os. (děti 6–15 let/senioři +65/dospělí)
  • Muzeum Motto–Velo 30/50/70 Kč/os.

výlety pro seniory