Botanicus

Kategorie: výlety pro seniory. Prohlídka historické vesnice řemesel a umění, dále pak bylinné zahrady. Uvidíte ukázky tradičních řemesel, která byla nezbytnou součástí života našich předků (dráteníka, hrnčíře, provazníka, mýdlaře, svíčkaře či papírníka). Jejich výrobky si můžete zakoupit. Odpočinout si můžete v rozsáhlých bylinných zahradách nebo ve středověké krčmě.

Zveme vás na procházku centrem řemesel a bylinné zahrady BOTANICUS. Hlavním cílem stavby historického centra bylo vytvoření atmosféry pro jednotlivá tradiční řemesla. Díky tomu uvidíte a sami si můžete vyzkoušet některé z tradičních řemesel, například ruční výrobu papíru, svíček, mýdla…Prohlídka s průvodcem trvá asi hodinu. Prohlídku centra lze absolvovat i bez průvodce. Po exkurzi se můžete občerstvit v místní stylové krčmě, kde se prodávají pohankové palačinky s domácí marmeládou, bramboráky a pro náročné i steaky. Zbývající čas můžete strávit v přilehlých ekologických zahradách, kde se pěstují bylinky, zelenina, ovoce a chovají domácí zvířata. V historické vesnici lze nakoupit různé tradiční výrobky, pochutiny, přírodní BIO kosmetiku a také bylinky, zeleninu a ovoce z místních ekologických zahrad. Po celém areálu se musíte pohybovat opatrně, protože cesty jsou jako ve středověku kamenné, nerovné, „krkolomné“. Dále se kromě určitých terénních nerovností na cestách vyskytuje i několik schodů. V případě zájmu můžeme zajistit společný oběd.

Víkendové speciální akce – historické slavnosti  - slavnostech, které bývají o víkendech, lze vidět v zahradách i rytířské turnaje, hudební vystoupení, divadelní představení…

Nabízené kombinace za příplatek: zámek v Benátkách, kde pobýval Tycho Brahe (možnost využít interaktivní program); skanzen Přerov n. L., ZOO Chleby, plavba lodí v Poděbradech, výstaviště v Lysé nad Labem, Lesní ateliér Kuba v Kersku, barokní náves v Byšičkách.

výlety pro senioryObdobí: od 25. 4. do 4. 10., mimo pondělí

Cena výletu: 230 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného: Botanicus 60/60/99 Kč/os. (děti 6–15 let/senioři +65/dospělí)

výlety pro seniory