Zámek Hrádek u Nechanic

Kategorie: výlety pro seniory. Návštěva zámku, který byl postaven jako reprezentační a letní sídlo hraběcího rodu Harrachů. Překrásný zámek je Národní kulturní památkou. Prohlídkové okruhy jsou přizpůsobeny pro handicapované občany s vozíkem. 

Zveme vás na prohlídku velice krásného státního zámku HRÁDKU U NECHANIC, který byl v roce 2001 prohlášen Národní kulturní památkou. Zámek byl postaven jako reprezentační a letní sídlo hraběcího rodu Harrachů v letech 1839 – 1857 Františkem Arnoštem hrabětem z Harrachu (1799-1884), významným představitelem jilemnické rodové linie. V roce 1945 byl zámek zestátněn na základě Benešových dekretů. Současná zámecká expozice ukazuje bydlení šlechty ve druhé polovině 19. století v původním historickém zařízení.

Zámek nabízí dva prohlídkové okruhy:

I. okruh (základní) obsahuje prohlídku reprezentačních sálů. Prohlídka je vedena v přízemí, takže celý první okruh je pro vozíčkáře bezbariérový a trvá 45 minut. Návštěvu vozíčkáře je dobré včas nahlásit, protože se otevírá boční vchod pro vstup do zámku.

II. okruh zahrnuje reprezentační sály a soukromé pokoje. Prohlídka je v přízemí a v 1. patře, trvá 90 minut. Na zámku je instalovaný schodolez, který umožňuje prohlídku handicapovaným s vozíkem, ale musí se návštěva s časovým předstihem nahlásit vzhledem k zajištění odborné obsluhy.

Kolem zámku je rozsáhlý park, který je zdarma přístupný a je otevřen i v pondělí. V parku se vozíčkáři mohou pohybovat bez problémů. V části zámeckého parku je umístěno golfové hřiště, proto v této části se musíte pohybovat pouze po cestách. Toalety, které jsou umístěny na nádvoří zámku, jsou volně přístupné i pro handicapované a pro vozíčkáře. V hlavní sezoně (květen-září) bývá otevřena na zámku prodejna se suvenýry. V období velikonoční a vánoční výstavy je otevřena zámecká kuchyně, kde se vaří sváteční likér a punč. Do kuchyně není bezbariérový přístup, není součástí prohlídkových okruhů, je volně přístupná.

Cesta z parkoviště na zámek trvá asi 5 minut po upravené zpevněné cestě.

Nabízená kombinace za příplatek: zámek Chlumec nad Cidlinou, Botanicus, Svíčkárna, skanzen Přerov nad Labem, skanzen Kouřim, město Kouřim, Národní hřebčín Kladruby nad Labem, Kunětická Hora, Perníková chalupa, výstaviště Lysá nad Labem, lázně Poděbrady, projížďka lodí po Labi, ZOO Chleby, zahradnické centrum Libice nad Cidlinou.

výlety pro senioryObdobí: duben-říjen, mimo pondělí

Cena výletu: 380 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného: zámek Hrádek u Nechanic

  • I. okruh 50/55/80 Kč/os. (děti 6–15 let/senioři +65/dospělí)
  • II. okruh 60/70/100 Kč/os.
  • III.okruh 80/80/120 Kč/os.

výlety pro seniory