Plzeň – ZOO, botanická a japonská zahrada, zámek Kozel, hamr Dobřív

Prohlídka zoologické, botanické a japonské zahrady v Plzni. Odpoledne návštěva klasicistního loveckéhozámku z 18. st. a vodního hamru.

Plzeň

Prohlídka zoologické, botanické a japonské zahrady v Plzni. Od roku 1981 je botanická zahrada propojena se ZOO. Převažují zde expozice rostlin z Evropy, Asie a Severní Ameriky, tedy míst s podobnými klimatickými podmínkami jako u nás. V roce 2004 zde vznikla kamenná japonská zahrada Šowa-en a od roku 2005 se postupně mění v asijskou zahradu. Na prohlídku celého areálu plánujeme tři hodiny. V horní části ZOO je instalovaná stálá výstava dinosaurů v životní velikosti. Součástí parku je kino 3D. Tato atrakce je vhodná zejména pro děti.

V případě zájmu můžeme zajistit společný oběd.

Zámek Kozel

V druhé polovině výletu je plánovaná návštěva loveckého zámku Kozel, který je obklopený rozlehlým anglickým parkem. Park patří mezi dendrologicky nejbohatší parky u nás; roste tu 50 druhů jehličnanů a více než stovka druhů listnáčů. Park připomíná v některých detailech vídeňský Schönbrunn.

Vstup do parku zdarma. Zámek nabízí základní prohlídkový okruh zámeckých komnat. Prohlídka trvá asi 50 minut a je přístupná bezbariérově. Vedle zámku se nachází jízdárna, kde se konají různé výstavy. V areálu zámku je možnost občerstvení.

Hamr Dobřív

Po prohlídce zámku následuje prohlídka starého hamru v Dobřívi. Prohlídka hamru je nenáročná a potěšující.

Vodní hamr Dobřív je nejen národní technickou památkou ale také evropským unikátem. Neuvěřitelná síla vody i důmyslnost a vynalézavost lidí. To je první, co vás napadne, když vstoupíte do dodnes funkčního vodního hamru z 16. století v Dobřívě na Rokycansku v západních Čechách. Uvidíte zde obrovská kola a buchary – hamry, které daly místu název. Zajímavostí nejen ze světa kovářství je tu nepřeberné množství.

Parkoviště je vzdáleno přibližně 10 min. chůze lipovou alejí podél vodního náhonu. Oba objekty vodního hamru jsou vybaveny bezbariérovým přístupem.

výlety pro senioryObdobí: celoročně jen ZOO

Cena výletu: 390 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • ZOO 100/100/140 Kč/os. (děti 6–15 let/senioři +65/dospělí)
  • ZOO + Dinopark 140/140/210 Kč/os.
  • zámek Kozel 95/95/140 Kč/os.
  • hamr 15/15/30 Kč/os.

výlety pro senioryFotogalerie:

Plzeň

Hamr Dobřív