Bílí jeleni, zámek Žleby, zámek Kačina, zahradnictví Starkl

Kategorie: výlety pro seniory. V oboře je chováno stádo vzácných bílých jelenů. Součástí obory je „ukázková obůrka“ s prezentací chovu bílých jelenů, expozicí dravců a sov. Navazuje prohlídka zámku Žleby s interiéry, v nichž se nachází zařízení a sbírky ze 16.–19. st. (nábytek, zbraně, sklo, porcelán, lovecké trofeje, obrazy). Odpoledne následuje prohlídka zámku Kačina s expozicí zemědělského muzea. Cestou zpět je možná zastávka v zahradnictví Starkl v Čáslavi.

Romantická návštěva zámku Žleby, která je spojena s pozorováním bílých jelenů v přilehlé oboře zámku. V oboře je chováno stádo vzácných bílých jelenů. Součástí obory je „ukázková obůrka“ s prezentací chovu bílých jelenů, expozicí dravců a sov. Možnost objednání ukázky krmení jelenů a ukázky letu a výcviku dravců a sov. Pod vedením zkušeného průvodce se seznámíte s životem bílých jelenů, muflonů, dravců, sov a vodních ptáků. Jeleni se krmí pravidelně každý den ve stejnou hodinu, což je ideální doba na pozorování jelenů zblízka. Po krmení následuje ukázka letu a výcviku dravců a sov. Obora se nachází 10 minut chůze od zámku. V areálu je možnost občerstvení. Program trvána hodinu. Obora přechází v zámecký park, kde můžete v případě pěkného počasí odpočívat. Zámek Žleby je jedinečný svými bohatě vybavenými interiéry.

Zámek nabízí tři prohlídkové okruhy:

  1. Kouzlo romantického zámku. Prohlídka reprezentačních sálů, salonků, zbrojnice a kuchyně. Délka prohlídky 60 minut, není bezbariérový, ale ani fyzicky náročný.
  2. Život na zámku. Prohlídka soukromých a hostinských pokojů s povídáním o životě šlechty. Délka prohlídky 70 minut, je fyzicky náročná (více strmých schodů) než I. prohlídkový okruh. Cena 110/110/160Kč/os. + 10% rezervační poplatek.
  3. Knížecí rezidence. Kombinace prvního a druhého okruhu, ale bez překonávání strmých schodů. Prohlídka trvá 80 minut, není fyzicky náročná.

Odpoledne vám nabízíme prohlídku zámku Kačina. Kdo nebude mít zájem o prohlídku, může si posedět v zámecké zahradě nebo v nedaleké restauraci u parkoviště autobusu. Na zpáteční cestě se může zastavit v oblíbeném zahradnictví Starkl, kde se často konají výstavy květin.

V případě zájmu můžeme zajistit společný oběd.

výlety pro senioryObdobí: květen–září

Cena výletu: 390 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • zámek Žleby I. okruh 99/99/143 Kč/os. (děti 6–15 let/senioři +65/dospělí)
  • obora 40/40/50 Kč/os.
  • zámek Kačina 70/70/100 Kč/os.

výlety pro senioryFotogalerie:
Žleby – obora, zámek:

Zámek Kačina:

Zahradnictví Starkl: