Prachovské skály, Trosky

Kategorie: výlety pro seniory. Prachovské skály tvoří pískovcové skalní město. Na trase je mnoho vyhlídek a díky otevřeným náhorním plošinám z nich budete mít celý Český ráj jako na dlani. Trosky jsou bizarní zříceninou gotického hradu z konce 14. století a staly se jedním ze symbolů Českého ráje.

PRACHOVSKÉ SKÁLY tvoří pískovcové skalní město u Jičína a jsou jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Českém ráji. Trasy vedou zejména po vyhlídkách, které nabízejí rozhledy na krásné skalní útvary a okolní přírodu. Na výběr máte Malý okruh (délka trasa 1,5 km) nebo Velký okruh (délka trasy 3 km).

Největší zajímavostí Malého okruhu je úzká asi 35 cm široká skalní štěrbina, myší díra, dvě nejznámější vyhlídky (Míru a Český Ráj) a samozřejmě Císařská chodba procházející mezi mohutnými skalními bloky.

Pro náročnější návštěvníky Prachovských skal slouží velký okruh. Projdete přes velké množství atraktivních míst a navštívíme 8 z celkového počtu 13 přístupných vyhlídek. Protože na okruhu se několikrát prudce stoupá i klesá po schodištích a protahuje se úzkými štěrbinami mezi obrovskými balvany, je fyzicky náročnější než malý okruh. Jeho délka je 3,5 km a prohlídka trvá až 2,5 hodiny, samozřejmě v závislosti, jak jdete rychle a kolik času trávíme na zajímavých místech.

Odpoledne navštívíte zříceninu gotického hradu na stejnojmenné hoře TROSKY, která je dominantou Českého ráje. Vybudování hradu na dvou strmých čedičových skaliscích učinilo z Trosek nedobytný hrad – nikdy nebyl vojensky dobyt. Během prohlídky máte možnost seznámit se s historií hradu a vystoupat na věž „Babu“ i na vyhlídku pod věží „Panna“, které skýtají jedinečný rozhled do okolní krajiny.

Po dohodě je možná prohlídka hradu Valdštejn místo Trosek nebo můžete absolvovat oba objekty.

výlety pro senioryObdobí: duben – říjen

Cena výletu: 380 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • Prachovské skály 30/30/60 Kč/os. (děti 6 – 15 let/senioři +65/dospělí)
  • hrad Trosky 45/45/70 Kč/os.
  • hrad Valdštej, prohlídka s průvodcem 40/40/70Kč/os., nebo  bez průvodce /30/30/70 Kč/os.

výlety pro senioryFotogalerie:
Prachovské skály

Trosky