Turistika, přírodní krásy

Níže vám představujeme naši nabídku celodenních výletů, jejichž součástí je poznání přírody a pěší turistika. V případě, že jste si nevybrali žádný výlet, neváhejte nás kontaktovat. Pro nás není žádný problém připravit pro vás výlet podle vašich požadavků. Mimo jiného se dají programy celodenních výletů zkrátit a pozměnit a u půldenních výletů se mohou rozšířit. Jsme tu od toho, abychom vyšli vstříc vašim cestovatelským představám.

Český ráj, turistický výlet Údolím Plakánku

Český ráj, turistický výlet Údolím Plakánku. Přírodní rezervace Údolí Plakánek je jednou z nejhezčích částí Českého ráje. Na okružní naučné stezce, která je dlouhá 12 km (lze individuálně zkrátit), uvidíte lidovou architekturu a šlechtická sídla. Trasa vede mezi pískovcovými skalami, mírně zvlněnou krajinou a z velké části údolími. Na trasu počítáme čtyři až pět hodin chůze. Pokud plánujete navštívit hrad Kost a zámek Humprecht, zabere výlet celý den.

Sněžka

Časově náročný výlet, jehož jediným cílem je zdolání naši nejvyšší hory Sněžky, která je významnou dominantou východních Krkonoš.

Bahenní sopky, motýlí farma, Františkovy lázně

Národní přírodní rezervace SOOS je evropskou raritou. Rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. mofetách – bahenních sopkách, vytváří ojedinělou faunu i flóru. Naučná stezka vede po dně vyschlého slaného jezera.

Macocha, Punkevní jeskyně

Výlet do Moravského krasu s návštěvou propasti Macocha, Punkevních jeskyní s plavbou po ponorné říčce.

Adršpach, Kudova-Zdrój,vojenská Tvrz Dobrošov

Časově náročný výlet pro náročné výletníky. Dopoledne procházka skalním městem včetně plavby po jezírku. Poledne strávíte v Polsku a odpoledne je připravena prohlídka pevnostního systému Dobrošov.

Lanová dráha Ještěd, parník Máchovo jezero

Výlet za poznáním ne zcela běžným způsobem dopravy. Dopoledne lanovkou na Ještěd, odpoledne projížďka lodí po Máchově jezeře.

Pravčická brána, Tichá soutěska, Hřensko

Výlet do turisticky velmi zajímavého místa nazývaného Českosaské Švýcarsko. Během 14km pochodu navštívíte Pravčickou bránu, mohutný skalní most – chráněný přírodní útvar, největší toho druhu v Evropě. Následuje sestup do Tiché soutěsky, s plavbou na pramicích.

Valdštej, Sedmihorky, Hruboskalské skalní město

Je pro vás připravený turistický okruh ze Sedmihorek přes hrad Valdštejn a Hruboskalské skalní město. Cestou spatříte mnoho pískovcových skalních útvarů, navštívíte hrad Valdštejn, který stojí na velice romantickém místě uprostřed skal Hruboskalska.

Prachovské skály, Trosky

Prachovské skály tvoří pískovcové skalní město. Na trase je mnoho vyhlídek a díky otevřeným náhorním plošinám z nich budete mít celý Český ráj jako na dlani. Trosky jsou bizarní zříceninou gotického hradu z konce 14. století a staly se jedním ze symbolů Českého ráje.

Drábské světničky, hrad Valečov, Klamorna

Drábské světničky patří k nejvyhledávanějším místům Českého ráje. Drábské světničky, Klamorna a Valečov jsou pozůstatky středověkých skalních hradů, jejichž podoba byla silně ovlivněna pískovcovými skalami, ve kterých byly částečně vytesány a z části vystavěny.

Riegrova stezka, elektrárna Spálov, Kozákov

Riegrova stezka je naučná stezka, která návštěvníky provází po pravém břehu řeky Jizery a prochází přírodní rezervací Údolí Jizery u Semil a Bítouchova. Riegrova stezka je zčásti vylámaná ve skále, a také vede čtyřmi skalními tunely. Nejatraktivnějším úsekem stezky je skalnatý kaňon. Kozákov u Turnova je nejvyšší horou Českého ráje a horou plnou pokladů. Z vrcholu Kozákova je za příznivého počasí krásný výhled do krajiny.

Kozákov, Klokočské skály,Turnov

Kozákov u Turnova je nejvyšší horou Českého ráje a horou plnou pokladů. Tato třetihorní sopka lákala hledače nerostů už ve středověku. Dala vznik turnovské šperkařské tradici a dodnes ukrývá množství polodrahokamů (achátů, jaspisů…). Z vrcholu Kozákova je za příznivého počasí krásný výhled do krajiny.

Boží Dar, Klínovec, Oberwiesenthal

Boží Dar, německé městečko Oberwiesenthal, Fichtelberg – druhá nejvyšší hora Krušných hor, Malý Fichtelberg, Klínovec, to vše stihnete navštívit během pohodového výletu. Pěšky ujdete necelých 7 km, většina cesty je z mírného kopce, a svezete se lanovkou na druhou nejvyšší horu Krušných hor.