Škoda Mladá Boleslav, muzeum letectví

Kategorie: výlety pro seniory. Výlet do mladoboleslavské škodovky s kombinací návštěvy nového Leteckého muzea v Mladé Boleslavi.

Zajímavý výlet do MLADOBOLESLAVSKÉ ŠKODOVKY. V první části exkurze projdete s průvodce stálou expozici vozů značky, škoda, která je instalována v „Škoda muzeu“. Prohlídka trvá 1 – 1,5 hod. V případě zájmu můžete navštívit i depozitář prototypů. Depozitář je v ceně vstupenky. Celé muzeum i prohlídka provozu je bezbariérový. V muzeu je bezbariérová toaleta. V areálu muzea je obchod se suvenýry a restaurace. Po prohlídce muzea se dělá malá pauza na „kávu“ Po pauze se pokračuje exkurzí do výrobních provozů. Do areálu továrny se zajíždí autobusem. V továrně se zdržíte 1 – 1,5 hod.

LETECKÉ MUZEUM Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi vzniklo v roce 2014. Nabízí návštěvníkům zajímavou podívanou na historii letectví. Sbírka 25 letadel se skládá z historických i současných strojů. Zajímavostí muzea jsou simulátory s letouny z období první světové války, kde si každý může vyzkoušet své pilotní umění. Na dalších si lze zkusit přetížení při leteckých obratech nebo seskok padákem. Simulátory jsou za příplatek 50Kč/os. Další atrakci je evakuační klouzačka, ta je zdarma.

Prohlídka s průvodcem trvá 30 minut a poté můžete zhlédnout zajímavý film z leteckých dnů. Průvodce po muzeu se musí předem objednat. Po prohlídce si rádi odpočinete v kavárně, kde mají kávu z domácí pražírny, víno z Moravy a užít si výhled na letištní plochu. Prostory muzea jsou bezbariérové, toaleta také. Bohužel přístup na vyhlídkovou věž, která měří 22 metrů, je jen po chodech.

Návštěva Škodovky nebo muzea letectví je zaměnitelná za návštěvu Paláce Temp (nutno dohodnou při objednávce výletu).

Za příplatek můžeme zařadit i návštěvu biofarmy Košík.

Chloubou farmy je chov romanovských ovcí, ale setkáte se i s jinými domácími zvířaty. Pokud budete mít zájem, tak vám můžeme zajistit hodinovou prohlídku farmy s průvodcem (350 Kč/skupina). Farma se specializuje na zpracování masa, mléka a vlny z romanovských ovcí. Řadu produktů si můžete na farmě zakoupit, ale také přímo ochutnat v místní malé restauraci. Celoročně jsou v nabídce klobásy, sezoně sýry, jogurty…

výlety pro senioryObdobí: celoročně

Cena výletu: 330 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • Muzeum letectví 50/50/100 Kč/os. (děti 6–15 let/senioři +65/dospělí)
  • Škodovka 70/70/140 Kč/os.

výlety pro senioryFotogalerie:
Škoda Mladá Boleslav

Letecké muzeum