Skanzen Přerov nad Labem, ZOO Chleby

Kategorie: výlety pro seniory. Příjemná procházka po skanzenu, který byl založený již v roce 1900. Dnes je zpřístupněných 32 obytných, hospodářských a ostatních drobných objektů. Interiéry staročeských chalup ilustrují život na polabské vesnici od poloviny 18. století do první poloviny 20. století. Návštěva soukromé ZOO ve Chlebech.

SKANZEN PŘEROV NAD LABEM představuje prostřednictvím přenesených objektů lidové architektury kulturu středního Polabí. V interiérech roubených chalup jsou instalované figuríny, které ilustrují život na polabské vesnici od poloviny 18. století do první poloviny 20. století. Do muzea je možný bezbariérový přístup, ale interiéry většiny zde umístěných památek bezbariérový přístup postrádají. V horní části se pohybujete po rovných, travnatých nebo hliněných cestách. Vstup do chalup je přes dřevěný práh, prostory v chalupách jsou původní – úzké. Do vyššího patra se v chalupách nechodí. Do dolní části areálu skanzenu se dostanete asi po deseti schodech a zase se pohybujete po rovných travnatých nebo hliněných cestách.

Prohlídka malé soukromé ZOO VE CHLEBECH, která vznikla v roce 1997 v malé polabské vesnici Chleby na ploše 0,8 ha v prostorách bývalé fary. K vidění je asi 70 druhů zvířat skoro ze všech kontinentů. Doporučujeme, abyste si přiobjednali biologickou přednášku s průvodcem. Průvodce vás provede zahradou a ještě vás obohatí o zajímavé poznatky ze světa zvířat. Prohlídka s průvodcem trvá asi hodinu. Zahrada je bezbariérová. V roce 2012 se ZOO rozšířila o 3,5 hektaru. Zde se nově vytvořily prostory pro občerstvení, odpočinek a bezbariérová toaleta.

výlety pro senioryObdobí: duben–říjen, mimo pondělí

Cena výletu: 350 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • skanzen Přerov 45/45/90 Kč/os. (děti 6–15 let/senioři +65/dospělí)
  • ZOO 70/70/100 Kč/os.

výlety pro seniory

Fotogalerie:
Skanzen Přerov nad Labem

ZOO Chleby