Hořické trubičky, safari Dvůr Králové

Dopoledne si na vlastní kůži vyzkoušíte a zažijete výrobu Hořických trubiček v nejmodernější provozovně na výrobu tohoto národního klenotu. Odpoledne na vás čeká největší kolekce afrických zvířat v Evropě, Afrika jako na dlani. Výlet na safari do Dvora Králové s projížďkou safaribusem a prohlídkou pavilonů. Čeká vás přes 2 300 zvířat, tajemná žirafa okapi, tropické bažiny, africká savana, vodní světy a dalších 12 unikátních expozic včetně jedinečné galerie obrazů Zdeňka Buriana.

Pojeďte s námi na exkurzi a zjistěte, jak tento národní klenot, HOŘICKÁ TRUBIČKA, vzniká. Výjimečná příležitost pro všechny návštěvníky shlédnout ruční výrobu i její zákulisí. Zkuste si vlastnoručně stočit hořické trubičky. Dále máte možnost nakoupit celý sortiment výroby v nové firemní prodejně.

V nabídce jsou dva programy:

1)      Exkurse v provozu + vlastnoruční stočení 1 hořické trubičky, délka programu: 30 minut, cena: 10 Kč

2)      Exkurse v provozu + vlastnoruční stočení 10 hořický trubiček, které vám budou dárkově zabaleny, délka programu: 1 hodina, cena 65 Kč

Odpooledne navštívíme ZOO VE DVOŘE KRÁLOVÉ,které patří k nejznámějším a největším zoologickým zahradám u nás. Proto se nedá napsat, jak dlouho trvá prohlídka zahrady. My počítáme s třemi hodinami, ale pokud zákazník chce v areálu trávit více času, tak je to po dohodě možné. Návštěvník si zahradu prochází sám, nebo si může zaplatit jízdu malým výletním vláčkem, který jezdí po areálu a doveze vás až k dolní části zahrady, k nástupní zastávce Safaribusu.

Africké safari Josefa Vágnera se rozkládá v dolní části zahrady. Jedná se o rozsáhlý oplocený komplex, kde se volně pohybují zvířata africké divočiny. Prohlídka Safari je  možná jen ze Safaribusu. Je to jedno z hlavních lákadel ZOO. V této části zahrady si zvířata africké divočiny volně pobíhají. Projížďka po Africkém safari se skupinami zeber a antilop volně pobíhajících kousek od vás je úchvatným zážitkem.

Lví safari je součástí klasického okruhu po Africkém safari Josefa Vágnera. Návštěvníci v něm ve speciálně upravených vozech zoologické zahrady projíždějí mezi volně vypuštěnými lvy. Jde o jediné lví safari ve střední Evropě. Výběh lvího safari má rozlohu přes 1,5 ha. Lvy je však možné pozorovat i bez auta. Celý areál je uzpůsoben tak, že do něj dobře vidí i pěší návštěvníci. Zpevněnou stezkou ve svahu mohou buď vystoupat k pavilonu lvů, kde je od šelem dělí jen sklo, anebo se vydat na dobrodružnou vyhlídku z nového lanového hradu, jehož některé věže jsou postaveny přímo ve velkém výběhu pro lvy.

V areálu ZOO se nachází restaurace a toalety. V případě zájmu můžeme zajistit společný oběd.

výlety pro senioryObdobí: celoročně

Cena výletu: 490 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • ZOO v hlavní sezoně, bez skupinové slevy 150/150/195 Kč/os.(děti 6–15 let/senioři +65/dospělí)
  • Hořické trubičky
    • exkurse + výroba 1 ks Hořické trubičky: 10 Kč/os.
    • exkurse + výroba 10 ks Hořických trubiček + dárkové zabalení: 65 Kč

výlety pro senioryFotogalerie:
Hořické trubičky


Safari Dvůr Králové