Botanicus, ZOO Chleby

Kategorie: výlety pro seniory. Prohlídka historické vesnice řemesel a bylinné zahrady Botanicus a příjemná procházka po soukromé ZOO ve Chlebech.

Zveme vás na procházku centrem řemesel a bylinné zahrady BOTANICUS. Hlavním cílem stavby historického centra bylo vytvoření atmosféry pro jednotlivá tradiční řemesla. Díky tomu uvidíte a sami si můžete vyzkoušet některé z tradičních řemesel, například ruční výrobu papíru, svíček, mýdla…Prohlídka s průvodcem trvá asi hodinu. Prohlídku centra lze absolvovat i bez průvodce. Po exkurzi se můžete občerstvit v místní stylové krčmě, kde se prodávají pohankové palačinky s domácí marmeládou, bramboráky a pro náročné i steaky. Zbývající čas můžete strávit v přilehlých ekologických zahradách, kde se pěstují bylinky, zelenina, ovoce a chovají domácí zvířata. V historické vesnici lze nakoupit různé tradiční výrobky, pochutiny, přírodní BIO kosmetiku a také bylinky, zeleninu a ovoce z místních ekologických zahrad. Po celém areálu se musíte pohybovat opatrně, protože cesty jsou jako ve středověku kamenné, nerovné, „krkolomné“. Dále se kromě určitých terénních nerovností na cestách vyskytuje i několik schodů. V případě zájmu můžeme zajistit společný oběd.

Víkendové speciální akce – historické slavnosti  - slavnostech, které bývají o víkendech, lze vidět v zahradách i rytířské turnaje, hudební vystoupení, divadelní představení…

Prohlídka malé soukromé ZOO VE CHLEBECH, která vznikla v roce 1997 v malé polabské vesnici Chleby na ploše 0,8 ha v prostorách bývalé fary. K vidění je asi 70 druhů zvířat skoro ze všech kontinentů. Doporučujeme, abyste si přiobjednali biologickou přednášku s průvodcem. Průvodce vás provede zahradou a ještě vás obohatí o zajímavé poznatky ze světa zvířat. Prohlídka s průvodcem trvá asi hodinu. Zahrada je bezbariérová. V roce 2012 se ZOO rozšířila o 3,5 hektaru. Zde se nově vytvořily prostory pro občerstvení, odpočinek a bezbariérová toaleta.

výlety pro senioryObdobí: duben–říjen

Cena výletu: 350 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • Botanicus 60/60/99 Kč/os. (děti 6–15 let/senioři +65/dospělí)
  • ZOO 70/70/100 Kč/os.

výlety pro seniory

Fotogalerie:
Botanicus

ZOO Chleby