Staré Hrady, ZOO Chleby

Kategorie: výlety pro seniory. Ojedinělá expozice na hradě/zámku Staré Hrady, která přibližuje život v období habsburské monarchie (kupecké krámky, koloniál, c.k. hostinec, kancelář pana nadlesního atp. včetně zámecké kuchyně) s ochutnávkou Starohradské medoviny. Výlet pokračuje návštěvou soukromé ZOO ve Chlebech.

Unikátní renesanční komplex, hrad a zámek  STARÉ HRADY, je klenotem mírného údolí na jihu Českého ráje. Gotický hrad s rukopisem Petroparléřské hutě s přistavěným renesančním zámkem se půvabně snoubí a vytváří spolu malebný celek velkého historického významu. Pro dospělé návštevníky je zde připraven prohlídkový okruh „Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I.“ Během prohlídky narazíte na kupecké krámky, koloniál a obchod s kávou, jak vypadaly v dobách našich prababiček. Dále uvidíte barokní kuchyni, velkou loveckou chodbu, unikátní ložnici a pracovnu a další zajímavosti, kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. V nestarší části hradu se dozvíte tajemství templářských rytířů a ochutnáte lahodnou Starohradskou medovinu.

Prohlídka malé soukromé ZOO VE CHLEBECH, která vznikla v roce 1997 v malé polabské vesnici Chleby na ploše 0,8 ha v prostorách bývalé fary. K vidění je asi 70 druhů zvířat skoro ze všech kontinentů. Doporučujeme, abyste si přiobjednali biologickou přednášku s průvodcem. Průvodce vás provede zahradou a ještě vás obohatí o zajímavé poznatky ze světa zvířat. Prohlídka s průvodcem trvá asi hodinu. Zahrada je bezbariérová. V roce 2012 se ZOO rozšířila o 3,5 hektaru. Zde se nově vytvořily prostory pro občerstvení, odpočinek a bezbariérová toaleta.

výlety pro senioryObdobí: celoročně

Cena výletu: 390 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • ZOO 70/70/100 Kč/os. (děti 6–15 let/senioři +65/dospělí)
  • Staré Hrady 65/85/115 Kč/os.

výlety pro senioryFotogalerie:
Staré Hrady

ZOO Chleby