Říp, zámek Ploskovice, Litoměřice

Kategorie: výlety pro seniory. Dopoledne výstup na horu Říp, místo spojené s českou mytologií. Odpoledne návštěva zámku Ploskovice a zastávka v Litoměřicích. Původní barokní zámek v Ploskovicích byl v polovině 19. stol. přestavěn na letní sídlo penzionovaného rakouského císaře Ferdinanda V. 

Zveme vás na turistický výlet na památnou HORU ŘÍP. Náš autobus zastavuje v obci Rovná. Zde začíná náročný, strmý výstup na horu, který trvá průměrně hodinu. Cesta je kamenitá. Na je vrcholu mimo známe rotundy i turistická chata s restaurací. Na hoře jsou tři vyhlídková místa, odkud je vidět do okolí. V případě zájmu nás čeká komentovaná prohlídka rotundy sv. Jiří a sv. Vojtěcha. Návštěva rotundy trvá asi 20 minut.

Po náročném sestupu budeme pokračovat na pohádkový zámek PLOSKOVICE, kde můžete načerpat síly v zámecké zahradě nebo v nedaleké restauraci. V případě zájmu můžeme zajistit společný oběd, jednotné menu. V polovině 19. století se zámek stal soukromou rezidencí císaře Ferdinanda V. Habsburského – Dobrotivého, posledního korunovaného českého krále. Zámek nabízí jeden prohlídkový okruh, který trvá hodinu. Prohlídka je vedena v prvním patře. Musíte překonat asi 30 schodů po širokém a pozvolném schodišti. Pro vozíčkáře je možná jen v případě, že bude mít zajištěno vynesení vozíku do patra. Potom je prohlídka už možná. Na zámku je bezbariérová toaleta (u hlavního vchodu). Na zámku nemají rezervační poplatek.

Závěrem výletu děláme zastávku v LITOMĚŘICÍCH. Historické centrum si můžete projít sami nebo s naším průvodcem.

výlety pro seniory

Období: duben–říjen mimo pondělí

Cena výletu: 380 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • zámek Ploskovice 60/60/90 Kč/os. (děti 6–15 let/senioři +65/dospělí)
  • grotty 20 Kč/os.
  • rotunda na hoře Říp 35/35/50 Kč/os.

výlety pro senioryFotogalerie:
Říp

Ploskovice

Litoměřice