Zámek Sychrov – kulturní akce

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska, Nesmrtelná teta či Nejkrásnější hádanka. Zámecké pokoje jsou zařízeny původním nábytkem, obrazy a dalšími doplňky; většina místností také vyniká bohatou řezbářskou výzdobou. Zámek je zpřístupněn v značném rozsahu. U zámku se nachází rozsáhlý anglický park s oranžerií – kavárnou.

Díky zpřístupnění značného rozsahu zámku získají návštěvníci při prohlídce dokonalou představu, jak se ve 2. polovině 19. století žilo na venkovském sídle bohaté šlechtické rodiny. Celoročně jsou přístupné interiéry hlavní budovy zámku (kaple, pokoje pro hosty, pánské a dámské apartmá, reprezentační místnosti), v letních měsících navíc i interiéry bočního křídla. Chloubou zámeckých interiérů je, kromě původního vybavení a bohaté řezbářské výzdoby, také kolekce více jak 240 portrétů příslušníků rodu Rohanů a jejich příbuzných, která je zároveň největší sbírkou francouzských portrétů mimo území Francie. Zámek je obklopen rozsáhlým anglickým parkem, v němž roste řada vzácných stromů a kde se nachází několik drobných parkových staveb, mezi nimiž vyniká především budova obnovené oranžérie, dnes využívané jako kavárna. Pro zvídavé je v prostorách bývalé zámecké konírny připravena výstava „Technopolis“, zaměřená zejména na vynálezy a vynálezce 19. a 20. století.

Sokolnické ukázky

Na zámku Sychrov máte možnost shlédnout historické sokolnické ukázky s dravými ptáky. Nabízíme Vám atraktivní podívanou na volné létání dravců, které je doprovázeno odborným výkladem profesionálního sokolníka. V romantickém prostředí anglického zámeckého parku Sychrov máte možnost vidět kroužení a přílety našich i cizokrajných kání, strhující let rychlých sokolů i majestátní let orlů. Sovy Vám předvedou, že umí létat i ve dne, nízké průlety Vám ukáže krkavec velký, náš největší pěvec a s některými druhy si můžete také změřit své dovednosti. Přesvědčíte se, že tito ptáci jsou nejen krásní na rukavici nebo posedech, ale především ve vzduchu, kde jsou opravdovými králi oblohy.

  • Datum konání: po dohodě
Vánoční trhy

Tradiční vánoční trhy na Sychrově v prostorách čestného dvora zámku.

  • Datum konání: prosinec (bude upřesněno)
Masopust

V zámeckém parku se v lednu koná Masopust. Tradiční česká řemesla (sklář, keramik, výrobce dřevěných hraček atd.) doplní pochopitelně klasická zabíjačka, která neodmyslitelně k masopustu patří, zrovna tak jako sladkosti z kynutého těsta. Nabídku obohatí stánek s královskou čokoládou, a protože bude masopust, tak bude stánek pojatý jako čokoládové uzenářství s čokopárky, čokojátrovkou a čokotlačenkou. Nebude chybět ani masopustní průvod. Náladu celé akce podtrhne národopisný soubor Krkonošský Horal z Vrchlabí a folklorní soubor Horačky. V době konání masopustu zve k příjemnému posezení i zámecká Oranžérie v parku.

  • Datum konání: leden (bude upřesněno)

Fotogalerie – zámek Sychrov: