Hrádek u Nechanic – kulturní akce

Překrásný státní zámek Hrádek u Nechanic byl v roce 2001 prohlášen Národní kulturní památkou. Zámek byl postaven jako reprezentační a letní sídlo hraběcího rodu Harrachů v letech 1839 – 1857 Františkem Arnoštem hrabětem z Harrachu (1799-1884), významným představitelem jilemnické rodové linie. V roce 1945 byl zámek zestátněn na základě Benešových dekretů. Současná zámecká expozice ukazuje bydlení šlechty ve druhé polovině 19. století v původním historickém zařízení. Prohlídkové okruhy jsou přizpůsobeny pro handicapované občany s vozíkem. 

Kolem zámku je rozsáhlý park, který je zdarma přístupný a je otevřen i v pondělí. V parku se vozíčkáři mohou pohybovat bez problémů. V části zámeckého parku je umístěno golfové hřiště, proto v se této části musíte pohybovat pouze po cestách. Toalety, které jsou umístěny na nádvoří zámku, jsou volně přístupné i pro handicapované a pro vozíčkáře. V hlavní sezoně (květen-září) bývá otevřena na zámku prodejna se suvenýry. V období velikonoční a vánoční výstavy je otevřena zámecká kuchyně, kde se vaří sváteční likér a punč. Do kuchyně není bezbariérový přístup, není součástí prohlídkových okruhů, je volně přístupná.

Cesta z parkoviště na zámek trvá asi 5 minut po upravené zpevněné cestě.

Nabízené kombinace za příplatek: zámek Chlumec nad Cidlinou, Botanicus, Svíčkárna, skanzen Přerov nad Labem, skanzen Kouřim, město Kouřim, Národní hřebčín Kladruby nad Labem, Kunětická Hora, Perníková chalupa, výstaviště Lysá nad Labem, lázně Poděbrady, projížďka lodí po Labi, ZOO Chleby, zahradnické centrum Libice nad Cidlinou.

VELIKONOCE NA HRÁDKU U NECHANIC

Připomínka velikonočních tradic v historickém zámeckém prostředí. Vše o Velikonocích se dozvíte ve svátečně vyzdobené expozici. O Velikonocích bude opět zpřístupněna i zámecká kuchyně, kde můžete ochutnat originální Sváteční zámecký likér.

  • Datum konání: 19.3. – 28.3.2016
HUDEBNÍ FESTIVAL „ROMANTICKÝ HRÁDEK“

XVIII. ročník festivalu klasické a romantické hudby. Díla hudebních mistrů v podání našich i zahraničních významných koncertních umělců.

  • Datum konání: 9.6. – 12.6.2016
VÝSTAVA HRÁDEK U NECHANIC A 150. VÝROČÍ BITVY U SADOVÉ V ROCE 1866

Fotografie a dokumenty vztahující se k tomuto výročí, k zámeckému areálu a k majitelům zdejšího panství, aktuálně doplněná o nové exponáty.

  • Datum konání: 2.7. – 21.8.2016
PŘIJELO PANSTVO…!

„Možná přijede císařpán, aneb vzpomínka na rok 1866.“ Veselé historky ze života na zámku před 150 lety v podání herců ochotnických divadel a hostů – kostýmové prohlídky. Slavnostní květinová výzdoba expozice. Prohlídky hodinové věže, v případě příznivého počasí s vyhlídkou z ochozu. Sobotní večerní program na nádvoří zámku – divadelní představení.

  • Datum konání: 16.7. – 17.7.2016
  • Datum konání: 13.8. – 14.8. 2016, včetně odpoledního programu Setkání s folklorem.
VÁNOCE NA HRÁDKU U NECHANIC

Prohlídky vánočně vyzdobené zámecké expozice s průvodcem. Vše o Vánocích se dozvíte ve svátečně vyzdobené expozici. Kuchařky Vám uvaří anglický punč, kávu a čaj v zámecké kuchyni. Prodej vánočního cukroví, perníčků, vánočních ozdob, drobných dárků a suvenýrů. V hale před kaplí prodej adventních věnců, svícnů a dalších vánočních radostí

  • Datum konání: 26.11. – 11.12.2016

Fotogalerie: