Zábavně-naučné výlety pro školy

V této části jsou nabízeny výlety, které mají účastníky pobavit, poučit či seznámit s různými profesemi, kterými je naše země proslavená.

Jak se mlela mouka

Návštěva funkčního vodního mlýna nedaleko Prahy v údolí Radotínského potoka. Uvidíte kompletní mlýnskou technologii z první poloviny dvacátého století - vše v pohybu a funkční.

Cena od: : 260,-Kč

Včelí svět v Hulicích

Expozice změřená na život včel. Program přestavuje hravým způsobem život včelstva. Expozice je doplněna interaktivními prvky, jejichž prostřednictvím získávají děti zajímavé informace o životě včel a jejich produktech.

Cena od: : 280,-Kč

Říčanská hájovna

Návštěva vzdělávacího terénního pracoviště nabízejícího programy zaměřené dle věku dětí, které hravou formou zkoumají přírodu, rozvíjí základní znalosti a vztah k přírodě a životnímu prostředí.

Cena od: : 220,-Kč

Den s permoníky

Zdolávání hornické „štreky“, dolování rudy, setkání s vládcem podzemí Permonem, jízda důlním vláčkem do pohádkového podzemí. To vše zahrnuje program pro nejmenší v hornickém muzeu.

Cena od: : 300,-Kč

Včelín

Život ve včelíně sledujete bez obav ze žihadel za prosklenou stěnou. Uvidíte, jaké činnosti provádí včelař ve včelíně a jak reagují včely. Programy přizpůsobené věku návštěvníků jsou vedeny zkušenými včelaři. Od poloviny května do konce června jsou k vidění trubci.

Cena od: : 240,-Kč

Les

Co to všechno les obnáší, jaké neskutečné množství činností a příběhů se zde odehrává, je možno zažít v Informačním a vzdělávacím středisku Lesů ČR. Výběr z mnoha programových nabídek pro různé věkové kategorie návštěvníků.

Cena od: : 230,-Kč

Mýdlárna Boemi

Kreativní exkurze v mýdlárně Boemi, příležitost, jak se zábavou formou seznámit s ruční výrobou mýdel a dárkové kosmetiky. V ceně malý dárkový balíček.

Cena od: : 330,-Kč

Čokoláda

akce ve svíčkárně Rodas. Odlévání belgické čokolády do forem různých tvarů a následné malování barevnými čokoládami. Odlévání tabulky čokolády a její zdobení, odlévání marcipánového bonbónu. Vše si děti odvezou s sebou domů.

Cena od: : 310,-Kč

Muzeum hraček

Návštěva malého muzea hraček (dvě velké místnosti), které je na zámku v Benátkách nad Jizerou. Jsou zde hračky z let 1860 až 1945.Uvidíte dokonale zařízené pokojíčky, kupecké krámky, sbírky šicích strojků, stará dřevěná i plechová auta…

Cena od: : 290,-Kč

Česká svíčkárna

Návštěva manufaktury na výrobu svíček, koupelových solí, kosmetiky atp. Účastníci si odvezou vlastní výrobky, prohlédnou si provoz a zabaví se na malé farmě. Nákup v podnikové prodejně.

Cena od: : 210,-Kč

Výroba mýdla

Návštěva manufaktury na výrobu svíček, koupelových solí, kosmetiky atp. Účastníci si odvezou vlastní výrobky, prohlédnou si provoz a zabaví se na malé farmě. Nákup v podnikové prodejně.

Cena od: : 210,-Kč

Výroba pastelek

Návštěva manufaktury na výrobu svíček, koupelových solí, kosmetiky atp. Účastníci si odvezou vlastní výrobky, prohlédnou si provoz a zabaví se na malé farmě. Nákup v podnikové prodejně.

Cena od: : 230,-Kč

Výroba knoflíku a perníku / odlití svíčky

Výroba knoflíku a perníku / odlití svíčky. Návštěva manufaktury na výrobu svíček, koupelových solí, kosmetiky atp. Účastníci si odvezou vlastní výrobky, prohlédnou si provoz a zabaví se na malé farmě. Nákup v podnikové prodejně.

Cena od: : 250,-Kč

Dýňování

Vlastnoruční vyrábění "Halloween" dýní. Fantazii se meze nekladou, každý účastník má svoji vlastní dýni, kterou si odveze domů. Vyřezávání, malování atd. Pro MŠ jsou předpřipravené dýně. Pohodová, poklidná akce v teplém a útulném prostředí Čechovy stodoly.

Cena od: : 310,-Kč

Masopust

Akce pořádaná v Čechově stodole, kde se děti seznámí s období masopustu. Co vše se jí, pije a jaké masky můžeme potkat, s tím vším zábavnou formou seznámí řeznice Špejlice.

Cena od: : 310,-Kč

Techmania

Návštěva plzeňského „Science centra“, interaktivního muzea přibližujícího herní formou matematické či fyzikální principy. V případě zájmu za příplatek 20 Kč/dítě zajištění některého z výukových programů např. dusík, polymery, atmosféra... Pozor návrat v cca 14.00 hod.!!

Cena od: : 410,-Kč

iQPARK

Návštěva libereckého zábavně naučného centra. Více jak dvě stě interaktivních, hravých, zábavných a poučných exponátů členěných do tematických okruhů člověk, prostředí, hry, zajímavosti. Pozor návrat v cca 14.00 hod.!!

Cena od: : 370,-Kč

iQLANDIA

Moderní science centrum v Liberci. Pozor: návrat v cca 15 hod.!

Cena od: : 400,-Kč

Historická tramvaj

Výlet do Muzea hromadné dopravy ve Střešovicích s povídáním o cestování po Praze od jeho začátků po současnost. V programu jsou také jízdy historickou tramvají po nejkrásnějších částech Prahy trvající 2 x 30 min.

Cena od: : 280,-Kč

Parníkem po Vltavě aneb Praha očima vodníků

Výlet k břehům Vltavy s povídáním o počátcích paroplavby a hodinovou plavbou po Vltavě na palubě krásného parníku.

Cena od: : 300,-Kč

Plavba po Labi

Hodinová poklidná plavba v okolí Poděbrad kde Labe protéká Polabskou nížinou.

Cena od: : 300,-Kč

ZOO Praha

Výlet do pražské ZOO s povídáním o zvířatech a o všem, co k tomu patří.

Cena od: : 320,-Kč

ZOO Chleby

Návštěva malé soukromé ZOO, která také působí jako záchranná stanice. Děti zde mají objednaný tematický program (dle věku), kde si v rámci výkladu sami pohladí nebo nakrmí některá zvířata.

Cena od: : 350,-Kč

Zoopark Zájezd

Komentovaná prohlídka se zkušeným průvodcem, který vás zábavnou formou seznámí se zvířátky včetně krmení vybraných druhů zvířat. Programy pro všechny typy škol, které přivedou děti blíže přírodě.

Cena od: : 260,-Kč

Hřebčín

Společně navštívíme největšího soukromého chovatele kladrubských koní. V programu je 20. minutový film o hřebčínu, prohlídka hřebčína a na závěr je připravena jízda na oslíku nebo na koníkovi.

Cena od: : 300,-Kč

Čapí hnízdo

ZOO labyrint, naučná stezka a zvířátka na farmě. Mnoho druhů plemen koní, skotu, ovcí a koz. Zvířátka, která známe z volné přírody: dravce, sovy, divoké prase, labutě, čápi a další. Pro zpestření možnost využití dřevěného „hradu“.

Cena od: : 300,-Kč

Farmapark Soběhrdy

Dětská hřiště, trampolíny, tobogány, klouzačky a další atrakce pro děti. Zvířata z farem celého světa, dětská miniZOO, krmení zvířátek a mnoho dalšího ve Farmaparku Soběhrdy.

Cena od: : 350,-Kč

Farma Blaník

Les nočních skřítků, hledání blanického pokladu, keltský hrad, blanická jeskyně, Močálníci, lesní chrám a spousta zvířátek – to jsou atrakce v krásném prostředí pod bájnou horou Blaník.

Cena od: : 330,-Kč

Koněpruské jeskyně

Výlet do Koněpruských jeskyní s povídáním o krasu, jeskyních a jejich výzdobách. V ceně zájezdu je malý dárek pro každého účastníka.

Cena od: : 290,-Kč

Hrusice, Lada aneb za kocourem Mikešem

Výlet do Hrusic, rodiště Josefa Lady, s povídáním o životě a díle dětem dobře známého malíře. Po domluvě památníkem provází kocour Mikeš nebo ježibaba. Nabízené kombinace za příplatek: Ondřejov, klášter Sázava.

Cena od: : 230,-Kč

Čapkova Střž

Zájezd do letního sídla Karla Čapka, kde je památník věnovaný životu a dílu tohoto slavného spisovatele pro malé i velké. Pro malé děti povídání o Dášeňce a o pejskovi a kočičce.

Cena od: : 220,-Kč

A. Dvořák, J. J. Ryba

Pod heslem „Co Čech, to muzikant" navštívíme novorenesanční zámek Vysoká u Příbrami, kde je památník skladatele Antonína Dvořáka a Rusalčino jezírko. V kostele nám varhaník zahraje ukázku z vánoční mše. (Česká mše vánoční „Hej mistře“.)

Cena od: : 350,-Kč

Prezident T. G. Masaryk, Lány

Návštěva expozice, která reprezentuje osobnost prvního českého prezidenta a historické události spojené s jeho osobou. Dále návštěva pamětní síně Alice Masarykové a českého červeného kříže. Na závěr zastávka u hrobu TGM.

Cena od: : 240,-Kč

Skanzen Přerov nad Labem

Založený již v r. 1900. 32 obytných, hospodářských a ostatních drobných objektů, z toho 9 chalup s interiérovými expozicemi, stará škola a bednárna.

Cena od: : 220,-Kč

Skanzen Kouřim

Návštěva skanzenu v Kouřimi, kde jsou instalovány další objekty.

Cena od: : 270,-Kč

Výtvarná dílna na zámku v Mníšku pod Brdy

Výtvarná dílna na zámku v Mníšku pod Brdy. Zámek Mníšek pod Brdy je nově otevřený po rekonstrukci. Na zkrácenou prohlídku zámku (asi 30 minut) navazuje program ve výtvarné dílně. Vše je přizpůsobené věku dětí.

Cena od: : 300,-Kč

Experimentální archeologie

Poznávání naší dávné minulosti je spojeno s vyčerpávající prací. Nejen odkrývání míst starých osídlení ale i praktické ověřování prastarých technik je náplní práce současných archeologů. S prastarými postupy a technikami se můžete seznámit v muzeu v Mladé Boleslavi.

Cena od: : 320,-Kč

Archeologické hřiště

Program zaměřený na „nejmladší“ archeology. Odkrývání koster, střepů, lovení zvířat.

Cena od: : 310,-Kč

Středověk jak se patří

Jak žili obyčejní lidé v době vlády Karla IV zažijete a na vlastní kůži vyzkoušíte ve středověkém autentickém prostředí. Žádná elektřina, žádné vymoženosti, skutečná realita. Pro děti jsou připraveny hry a soutěže kterými se bavily děti před 700 lety.

Cena od: : 240,-Kč

Botanicus

Naučná návštěva středověké vesnice řemesel a umění, bylinné zahrady. Ukázky řemesel barvířů látek, dráteníků, řezbářů a dalších. Kovárnu, provaznictví či výrobu svíček – to vše zde uvidíte. Součástí programu je návštěva bylinných zahrad. Různé výrobky jsou na místě ke koupi.

Cena od: : 270,-Kč

Mirakulum

Návštěva zábavného parku pro děti se spoustou atrakcí, zábavou a naučnou stezkou.

Cena od: : 300,-Kč

Příbram - muzeum hornictví

Návštěva největšího hornického muzea v Čechách. V muzeu je několik prohlídkových okruhů. Doporučujeme okruh I – vodní kolo a skluzavku do podzemí nebo okruh II , kde děti fárají do podzemí výtahem a procházejí štoly a vodní systém dolu. U obou okruhů je jízda důlním vláčkem.

Cena od: : 320,-Kč

Vinařice - Důl Mayrau, skanzen hornictví

Prohlídka ojedinělé technické památky nedaleko Kladna, která dětem přiblíží hlubinnou těžbu černého uhlí. Expozice těžebního zařízení a historie důlního záchranářství včetně prohlídky cvičné záchranářské štoly.

Cena od: : 230,-Kč

Ondřejov - hvězdárna

Naučná návštěva astronomické observatoře s obřím dalekohledem, kde se věnují sluneční činnosti, meteorům, družicím, hvězdné fotometrii atd. Nabízené kombinace za příplatek: klášter Sázava, Hrusice (Lada), pivovar Velké Popovice.

Cena od: : 230,-Kč

Sklárna Nižbor

Návštěva sklárny rodu Rücklů, kde se vyrábějí předměty z olovnatého křišťálu. Bylo zde vyrobeno mnoho vládních darů, např. pro anglickou královnu. V ceně zájezdu malý skleněný dárek přímo ze sklárny. Možnost krátké zastávky v Berouně u tří medvědů známých z dětského Večerníčku – méďové.

Cena od: : 300,-Kč

Sklárna Glasstar

Návštěva malé rodinné sklářské hutě, která je soustředěna na malosériovou výrobu barevného hutního skla, zvířat, zeleniny, květin, váz a dalších dekorativních předmětů. Možnost krátké zastávky v Berouně u tří medvědů známých z dětského Večerníčku – méďové.

Cena od: : 270,-Kč

Škoda Mladá Boleslav

Návštěva automobilového závodu spojená s návštěvou muzea automobilů. Uvidíte montáž Fabie. Do provozu můžou jen děti od 12 let. Mladší děti jen návštěva muzea automobilů – sleva 10 Kč/os.

Cena od: : 300,-Kč

Automobilka TPCA

Návštěva automobilky, která vyrábí tři značky automobilů. Vysoká úroveň automatizace, vysoká míra mezinárodní spolupráce, pohyb po provozech v „elektrovláčcích“. Od 10ti let.

Cena od: : 230,-Kč

Železniční muzeum

V areálu bývalé výtopny datované již od roku 1871 se nachází sbírka historických kolejových vozidel v ČR. Během návštěvy budete moci obdivovat nejen staré lokomotivy a vagóny, ale také se svezete úzkokolejkou.

Cena od: : 280,-Kč

Lešany - vojenské technické muzeum

Návštěva nově zbudovaného muzea Historického ústavu armády České republiky s velmi zajímavou expozicí automobilní, dělostřelecké, raketové a těžké bojové techniky z doby od druhé svět. války do současnosti.

Cena od: : 230,-Kč

Vodní elektrárna Štěchovice

Výlet s ekologickou tematikou. Návštěva vodního díla na Vltavě, kde se nachází vodní elektrárna. Výroba elektrické energie z obnovitelného a ekologického zdroje. Jaké jsou výhody či nevýhody takového zdroje, se dozvíte právě na tomto výletě.

Cena od: : 190,-Kč

Elektrárna a teplárna Mělník

Výlet s ekologickou tematikou zacílený na výrobu elektřiny z velice diskutovaného zdroje – hnědého uhlí.

Cena od: : 210,-Kč

Stolování na zámku Loučeň

Speciální program zaměřený na stolování včetně prohlídky zámku. Na závěr slavnostní oběd. Návrat kolem 14.00 hod.!

Cena od: : 470,-Kč