Zábavně-naučné výlety pro školy

V této části jsou nabízeny výlety, které mají účastníky pobavit, poučit či seznámit s různými profesemi, kterými je naše země proslavená.

Včelí svět v Hulicích

Expozice změřená na život včel. Program přestavuje hravým způsobem život včelstva. Expozice je doplněna interaktivními prvky, jejichž prostřednictvím získávají děti zajímavé informace o životě včel a jejich produktech.

Cena od: : od 450,-Kč

Říčanská hájovna

Návštěva vzdělávacího terénního pracoviště nabízejícího programy zaměřené dle věku dětí, které hravou formou zkoumají přírodu, rozvíjí základní znalosti a vztah k přírodě a životnímu prostředí.

Cena od: : na vyžádání

Den s permoníky

Zdolávání hornické „štreky“, dolování rudy, setkání s vládcem podzemí Permonem, jízda důlním vláčkem do pohádkového podzemí. To vše zahrnuje program pro nejmenší v hornickém muzeu.

Cena od: : na vyžádání

Les

Co to všechno les obnáší, jaké neskutečné množství činností a příběhů se zde odehrává, je možno zažít v Informačním a vzdělávacím středisku Lesů ČR. Výběr z mnoha programových nabídek pro různé věkové kategorie návštěvníků.

Cena od: : na vyžádání

Mýdlárna Boemi

Kreativní exkurze v mýdlárně Boemi, příležitost, jak se zábavou formou seznámit s ruční výrobou mýdel a dárkové kosmetiky. V ceně malý dárkový balíček.

Cena od: : od 450,-Kč

Čokoláda

akce ve svíčkárně Rodas. Odlévání belgické čokolády do forem různých tvarů a následné malování barevnými čokoládami. Odlévání dvou tabulek čokolády a její zdobení. Vše si děti odvezou s sebou domů.

Cena od: : od 420,-Kč

Muzeum hraček

Návštěva malého muzea hraček (dvě velké místnosti), které je na zámku v Benátkách nad Jizerou. Jsou zde hračky z let 1860 až 1945.Uvidíte dokonale zařízené pokojíčky, kupecké krámky, sbírky šicích strojků, stará dřevěná i plechová auta…

Cena od: : na vyžádání

Česká svíčkárna

Návštěva manufaktury na výrobu svíček, koupelových solí, kosmetiky atp. Účastníci si odvezou vlastní výrobky, prohlédnou si provoz a zabaví se na malé farmě.

Cena od: : od 360,-Kč

Výroba mýdla

Návštěva manufaktury na výrobu svíček, koupelových solí, kosmetiky atp. Účastníci si odvezou vlastní výrobky, prohlédnou si provoz a zabaví se na malé farmě. Nákup v podnikové prodejně.

Cena od: : na vyžádání

Výroba pastelek

Návštěva manufaktury na výrobu svíček, koupelových solí, kosmetiky atp. Účastníci si odvezou vlastní výrobky, prohlédnou si provoz a zabaví se na malé farmě. Nákup v podnikové prodejně.

Cena od: : na vyžádání

Výroba knoflíku a perníku / odlití svíčky

Výroba knoflíku a perníku / odlití svíčky. Návštěva manufaktury na výrobu svíček, koupelových solí, kosmetiky atp. Účastníci si odvezou vlastní výrobky, prohlédnou si provoz a zabaví se na malé farmě. Nákup v podnikové prodejně.

Cena od: : na vyžádání

Dýňování

Vlastnoruční vyrábění "Halloween" dýní. Fantazii se meze nekladou. Pohodová a poklidná akce v teplém a útulném prostředí Čechovy stodoly.

Cena od: : od 460,-Kč

Masopust

Akce pořádaná v Čechově stodole, kde se děti seznámí s období masopustu. Co vše se jí, pije a jaké masky můžeme potkat, s tím vším zábavnou formou seznámí řeznice Špejlice.

Cena od: : od 460,-Kč

Techmania

Návštěva plzeňského „Science centra“, interaktivního muzea přibližujícího herní formou matematické či fyzikální principy. V případě zájmu za příplatek 20 Kč/dítě zajištění některého z výukových programů např. dusík, polymery, atmosféra... Pozor návrat v cca 14.00 hod.!!

Cena od: : od 610,-Kč

iQPARK

Návštěva libereckého zábavně naučného centra. Více jak dvě stě interaktivních, hravých, zábavných a poučných exponátů členěných do tematických okruhů člověk, prostředí, hry, zajímavosti. Pozor návrat v cca 14.00 hod.!!

Cena od: : od 530,-Kč

iQLANDIA

Moderní science centrum v Liberci. Pozor: návrat v cca 15 hod.!

Cena od: : od 590,-Kč

Historická tramvaj

Výlet do Muzea hromadné dopravy ve Střešovicích s povídáním o cestování po Praze od jeho začátků po současnost. V programu jsou také jízdy historickou tramvají po nejkrásnějších částech Prahy trvající 2 x 30 min.

Cena od: : na vyžádání

Parníkem po Vltavě aneb Praha očima vodníků

Výlet k břehům Vltavy s povídáním o počátcích paroplavby a hodinovou plavbou po Vltavě na palubě krásného parníku.

Cena od: : na vyžádání

Plavba po Labi

Hodinová poklidná plavba v okolí Poděbrad kde Labe protéká Polabskou nížinou.

Cena od: : od 460,-Kč

ZOO Praha

Výlet do pražské ZOO s povídáním o zvířatech a o všem, co k tomu patří.

Cena od: : na vyžádání

ZOO Chleby

Návštěva soukromé ZOO.

Cena od: : od 470,-Kč

Zoopark Zájezd

Prohlídka soukromé ZOO s programem v teráriích.

Cena od: : od 430,-Kč

Hřebčín

Společně navštívíme největšího soukromého chovatele kladrubských koní. V programu je jízda povozem taženým koňmi, prohlídka hřebčína, pastvin a ZOO koutku s hospodářskými zvířaty.

Cena od: : od 500,-Kč

Čapí hnízdo

ZOO labyrint, naučná stezka a zvířátka na farmě. Mnoho druhů plemen koní, skotu, ovcí a koz. Zvířátka, která známe z volné přírody: dravce, sovy, divoké prase, labutě, čápi a další. Pro zpestření možnost využití dřevěného „hradu“.

Cena od: : od 500,-Kč

Farmapark Soběhrdy

Dětská hřiště, trampolíny, tobogány, klouzačky a další atrakce pro děti. Zvířata z farem celého světa, dětská mini ZOO.

Cena od: : od 500,-Kč

Koněpruské jeskyně

Výlet do Koněpruských jeskyní s povídáním o krasu, jeskyních a jejich výzdobách. V ceně zájezdu je malý dárek pro každého účastníka.

Cena od: : od 450,-Kč

Hrusice, Lada aneb za kocourem Mikešem

Výlet do Hrusic, rodiště Josefa Lady, s povídáním o životě a díle dětem dobře známého malíře. Po domluvě památníkem provází kocour Mikeš nebo ježibaba. Nabízené kombinace za příplatek: Ondřejov, klášter Sázava.

Cena od: : od 320,-Kč

Čapkova Střž

Zájezd do letního sídla Karla Čapka, kde je památník věnovaný životu a dílu tohoto slavného spisovatele pro malé i velké. Pro malé děti povídání o Dášeňce a o pejskovi a kočičce.

Cena od: : na vyžádání

A. Dvořák, J. J. Ryba

Pod heslem „Co Čech, to muzikant" navštívíme novorenesanční zámek Vysoká u Příbrami, kde je památník skladatele Antonína Dvořáka a Rusalčino jezírko. V kostele nám varhaník zahraje ukázku z vánoční mše. (Česká mše vánoční „Hej mistře“.)

Cena od: : na vyžádání

Prezident T. G. Masaryk, Lány

Návštěva expozice, která reprezentuje osobnost prvního českého prezidenta a historické události spojené s jeho osobou. Dále návštěva pamětní síně Alice Masarykové a českého červeného kříže. Na závěr zastávka u hrobu TGM.

Cena od: : od 360,-Kč

Skanzen Přerov nad Labem

Založený již v r. 1900. 32 obytných, hospodářských a ostatních drobných objektů, z toho 9 chalup s interiérovými expozicemi, stará škola a bednárna.

Cena od: : od 370,-Kč

Skanzen Kouřim

Návštěva skanzenu v Kouřimi, kde jsou instalovány další objekty.

Cena od: : od 380,-Kč

Botanicus

Naučná návštěva středověké vesnice řemesel a umění, bylinné zahrady. Ukázky řemesel barvířů látek, dráteníků, řezbářů a dalších. Kovárnu, provaznictví či výrobu svíček – to vše zde uvidíte. Součástí programu je návštěva bylinných zahrad. Různé výrobky jsou na místě ke koupi.

Cena od: : od 420,-Kč

Mirakulum

Návštěva zábavného parku pro děti se spoustou atrakcí, zábavou a naučnou stezkou.

Cena od: : od 520,-Kč

Příbram - muzeum hornictví

Návštěva největšího hornického muzea v Čechách. V muzeu je několik prohlídkových okruhů. Doporučujeme okruh I – vodní kolo a skluzavku do podzemí nebo okruh II , kde děti fárají do podzemí výtahem a procházejí štoly a vodní systém dolu. U obou okruhů je jízda důlním vláčkem.

Cena od: : na vyžádání

Vinařice - Důl Mayrau, skanzen hornictví

Prohlídka ojedinělé technické památky nedaleko Kladna, která dětem přiblíží hlubinnou těžbu černého uhlí. Expozice těžebního zařízení a historie důlního záchranářství včetně prohlídky cvičné záchranářské štoly.

Cena od: : na vyžádání

Ondřejov - hvězdárna

Naučná návštěva astronomické observatoře s obřím dalekohledem, kde se věnují sluneční činnosti, meteorům, družicím, hvězdné fotometrii atd. Nabízené kombinace za příplatek: klášter Sázava, Hrusice (Lada), pivovar Velké Popovice.

Cena od: : na vyžádání

Sklárna Nižbor

Návštěva sklárny rodu Rücklů, kde se vyrábějí předměty z olovnatého křišťálu. Bylo zde vyrobeno mnoho vládních darů, např. pro anglickou královnu. V ceně zájezdu malý skleněný dárek přímo ze sklárny. Možnost krátké zastávky v Berouně u tří medvědů známých z dětského Večerníčku – méďové.

Cena od: : na vyžádání

Sklárna Glasstar

Návštěva malé rodinné sklářské hutě, která je soustředěna na malosériovou výrobu barevného hutního skla, zvířat, zeleniny, květin, váz a dalších dekorativních předmětů. Možnost krátké zastávky v Berouně u tří medvědů známých z dětského Večerníčku – méďové.

Cena od: : na vyžádání

Škoda Mladá Boleslav

Návštěva automobilového závodu spojená s návštěvou muzea automobilů. Uvidíte montáž Fabie. Do provozu můžou jen děti od 12 let. Mladší děti jen návštěva muzea automobilů – sleva 10 Kč/os.

Cena od: : na vyžádání

Automobilka TPCA

Návštěva automobilky, která vyrábí tři značky automobilů. Vysoká úroveň automatizace, vysoká míra mezinárodní spolupráce, pohyb po provozech v „elektrovláčcích“. Od 10ti let.

Cena od: : na vyžádání

Železniční muzeum

V areálu bývalé výtopny datované již od roku 1871 se nachází sbírka historických kolejových vozidel v ČR. Během návštěvy budete moci obdivovat nejen staré lokomotivy a vagóny, ale také se svezete úzkokolejkou.

Cena od: : na vyžádání

Lešany - vojenské technické muzeum

Návštěva nově zbudovaného muzea Historického ústavu armády České republiky s velmi zajímavou expozicí automobilní, dělostřelecké, raketové a těžké bojové techniky z doby od druhé svět. války do současnosti.

Cena od: : na vyžádání

Vodní elektrárna Štěchovice

Výlet s ekologickou tematikou. Návštěva vodního díla na Vltavě, kde se nachází vodní elektrárna. Výroba elektrické energie z obnovitelného a ekologického zdroje. Jaké jsou výhody či nevýhody takového zdroje, se dozvíte právě na tomto výletě.

Cena od: : od 310,-Kč

Elektrárna a teplárna Mělník

Výlet s ekologickou tematikou zacílený na výrobu elektřiny z velice diskutovaného zdroje – hnědého uhlí.

Cena od: : na vyžádání