Oživená minulost, zábavné akce

Jak skutečně vypadal život před sty či více lety? Jak se lidé oblékali? Toto vše se můžete dozvědět na následujících výletech. Výlety doporučujeme i jako celodenní výlety.

Pozor: jedná se o termínované akce – nutná včasná objednávka.

Dobříš pro děti

Nádherný zámek Dobříš připravil prohlídky přizpůsobené dětem. Děti uvidí krásné zámecké interiéry, unikátní francouzský park a navštíví oboru s Jelenci běloocasými, vzácnými zvířaty ze severní Ameriky. Pro menší děti je připravena i prohlídka Dobříšských přízraků.

Cena od: : 310,-Kč

Bradavice nebo Líbeznice

Kdo by se nechtěl stát bradavickým kouzelníkem. Kdo by nechtěl vlastnit svoji kouzelnou hůlku. Jak se tomuto přiblížit uvidíte v Divadle kouzel Pavla Kožíška. Fotografování s kouzelníkem či autogramiáda – zdarma.

Cena od: : 250,-Kč

Vysvoboďte princeznu

Zlá královna proklela zámeckou princeznu, děti ji mohou zachránit, ale musí projít nástrahami a úkoly pohádkových bytostí, které na ně číhají v zámeckém parku, sklepení i v komnatách. Přijeďte pomoci vysvobodit princeznu, odměnou vám budou skvělé zážitky a společná fotografie s princeznou a pohádkovými rekvizitami na zámku Libochovice.

Cena od: : 310,-Kč

Z pohádky do pohádky

Akce na zámku Karlova Koruna. V každé komnatě jiná pohádka. Děti se aktivně zapojují; soutěže; fota v dobových kostýmech v zámeckých interiérech.

Cena od: : 400,-Kč

Princ Bajaja

Pohádka v Pěnkavově dvoře Takonín. Statek plný historie a starých českých pohádek. Součástí pohádky je jezdecké a kejklířské vystoupení. Předvádění a zkoušení řemesel. Opravdový rytíř na koni, ovečky, kozy, pejsek Boženka. Královská ložnice, rytířský sál, mučírna, expozice řemesel a pohádek. Součást autorského didaktickodivadelního projektu Faber, oceněného záštitou české komise pro UNESCO.

Cena od: : 330,-Kč

Prohlídky s princeznou

Krásným pohádkovým zámkem v Ploskovicích provádí princezna a v každé místnosti čeká překvapení. Seznámíme se s jejími rodiči, učitelem, zámeckým šaškem, kuchařem a dalšími...

Cena od: : 330,-Kč

Pojďte s námi do pohádky

Netradiční akce v historických prostorách – pohádka o „Jezerní královně a vodniku Tutínkovi“. Zárukou velké legrace, jsou hlavní účinkující: bavič a moderátor Marek Dobrodinský a zpěvačka Veronika Dobrodinská.

Cena od: : 400,-Kč

Den s permoníky

Zdolávání hornické „štreky“, dolování rudy, setkání s vládcem podzemí Permonem, jízda důlním vláčkem do pohádkového podzemí. To vše zahrnuje program pro nejmenší v hornickém muzeu.

Cena od: : 300,-Kč

Pohádkový hrad Točník

Oblíbená, zábavná akce pro děti. Pohádkové bytosti provází hradem. Divadlo, sokolník, svíčkář, perníkář …, veselé soutěže, sladké odměny. Program od 9 do 15 hod. Možnost zakoupení oběda a realizovat jako celodenní.

Cena od: : 400,-Kč

Pohádkový klášter Sázava

Oblíbená, zábavná akce pro děti. Pohádkové bytosti provází hradem. Divadlo, sokolník, svíčkář, perníkář …, veselé soutěže, sladké odměny. Program od 9 do 15 hod. Možnost zakoupení oběda a realizovat jako celodenní.

Cena od: : 410,-Kč

Mamuti - pravěk a pravěcí lovci na Točníku

Akce probíhá na hradě Točník. Zajímavý pohled do pravěku. Pravěké dílny, kuchyně a bydlení.

Cena od: : 330,-Kč

Hrad zvířat

Děti se na hradě Točník setkají se zvířaty, které žijí v těsném soužití s člověkem. Jde o nahlédnutí do života zvířat a práce s nimi. Drobná pohlazení a společné zážitky.

Cena od: : 360,-Kč