Vánoce

Vánoce patří k nejoblíbenějším svátkům v roce. Svátky oslavující narození Ježíška byly od nepaměti doprovázeny tradičními rituály, kterým je například i zdobení Vánočního stromečku. Vydejte se s námi poznávat původní zvyky a nadýchat se vánoční atmosféry na jednom z našich výletů.

Mikuláš ztratil plášť, Mikuláška sukni, hledali, nenašli, byli oba smutní. Některými dětmi milovaný, jinými obávaný příchod Mikuláše, čerta a anděla. Návštěva pekla, nadílka v hornické štole nebo na lodi při plavbě po Labi… Nejen to najdete v nabídce našich výletů, zážitek, na který děti budou vzpomínat.

Třebechovický betlém, Hrádek u Nechanic

Návštěva zrekonstruovaného muzea betlémů v Třebechovicích s instalací našeho největšího a nejunikátnějšího mechanického betlému. Po obědě prohlídka zámku Hrádku u Nechanic s vánoční výzdobou.

Cena od: : 480,-Kč

Mikulášská plavba, vánoční skanzen

Návštěva vánoční výstavy ve skanzenu v Přerově nad Labem je spojena s plavbou parníkem po Labi. Během plavby můžeme zajistit mikulášskou nadílku s čertem.

Cena od: : 480,-Kč

Advent v Ratibořicích

Při prohlídce adventně a vánočně vyzdobených interiérů vás paní kněžna, zámečtí úředníci a služebnictvo seznámí s adventními a vánočními zvyky první poloviny 19. století na panském sídle. V Babiččině údolí budou k vidění svátečně vyzdobené objekty Starého bělidla a Rudrova mlýna a v budově vodního mandlu se bude konat malý sváteční trh.

Cena od: : 540,-Kč

Hrádek u Nechanic, plavba parníkem

Návštěva romantického zámku s vánočně vyzdobenými expozicemi. Zde zažijete skutečnou zámeckou atmosféru času předvánočního. Kuchařky vaří v zámecké kuchyni vánoční punč. Po prohlídce zámku následuje “Mikulášská“ plavba s čertem” – vánoční projížďka po Labi na lodi s uzavřenou vytápěnou kabinou. Během hodinové plavby mikulášská nadílka a návštěva čerta.

Cena od: : 520,-Kč

Vánoční skanzen Vysočina

Návštěva vánoční výstavy ve skanzenu Veselý kopec na vysočině s řadou fungujících technických památek poháněných vodou (mlýn, katr, lisovna apod.). Výstava přibližuje tradiční lidové zvyky na Vysočině.

Cena od: : 480,-Kč

Vánoční ozdoby ze skleněných perel

Zveme vás na 2 – 3 hodinový zábavně-naučný program, který zahrnuje prohlídku ruční výroby vánočních ozdob ze skleněných perel v rodinné firmě. Součástí exkurze je řemeslná dílna, kde si děti vyrobí vánoční ozdobu ze skleněných perel.

Cena od: : 500,-Kč