Turistika, přírodní krásy

Naše příroda nabízí mnoho krásných míst, která je možno navštívit pouze „po svých“ či plavbou v podzemí po ponorné říčce. Vybrat si takový výšlap na Pravčickou bránu, Sněžku, Klínovec či plavbu na pramici můžete právě podle této nabídky.

Acháty, ametysty, chalcedony atp.

Toto možná najdete během náročné akce na úpatí Kozákova. Prohlídka věhlasné sbírky polodrahokamů úspěšného hledače a opracovatele. Po akci výjezd na vrch Kozákov a zdolání zdejší rozhledny. Na zpáteční cestě zastávka v Turnově nebo zdolání Drábských světniček. Nezapomeňte na kvalitní pevnou obuv a oblečení, které snese umazání.

Cena od: : 350,-Kč

Riegrova stezka, elektrárna Spálov

Zajímavý turistický výšlap (6 km) hlubokou, skalnatou soutěskou řeky Jizery kombinovaný s prohlídkou výjimečného díla na výrobu elektřiny z ekologických zdrojů – elektrárny Spálov. Po průchodu soutěskou odjezd ze Semil se zastávkou na Kozákově (nádherná vyhlídka).

Cena od: : 370,-Kč

Drábské světničky, hrad Valečov, Klamorna

Drábské světničky, hrad Valečov, Klamorna. Pěší výlet skalními masivy, jednou z nejpůsobivějších oblastí Českého ráje. Od zříceniny hradu Valečov (založeného ve 14. stol.) přes Drábské světničky (osídleno již v mladší době kamenné, skalní bloky propojené mosty a ochozy s žebříky) do Příhraz (celkem cca 12 km). Během putování odbočka na Klamornu – hradiště již v pozdní době kamenné a mladší době bronzové.

Cena od: : 360,-Kč

Prachovské skály, Trosky

Návštěva dvou známých míst Českého ráje. Dopoledne prohlídka útvarů pískovcového skalního města Prachovských skal, vytvořených rušivým působením eroze na ploše 187 ha. Odpoledne návštěva snad nejznámější dominanty Českého ráje, zříceniny hradu Trosky s překrásnou vyhlídkou do okolí.

Cena od: : 420,-Kč

Pravčická brána, Tichá soutěska

Výlet do turisticky velmi zajímavého místa nazývaného Českosaské Švýcarsko. Během 14km pochodu návštěva Pravčické brány, mohutného skalního mostu – chráněného přírodního výtvoru v Jetřichovických stěnách (největší toho druhu v Evropě). Dále sestup do Tiché soutěsky a plavba na pramicích tímto romantickým přírodním útvarem.

Cena od: : 470,-Kč

Lanová dráha Ještěd, parník Máchovo jezero

Výlet za poznáním ne zcela běžným způsobem dopravy. Dopoledne lanovkou na Ještěd (nádherný výhled za pěkného počasí), odpoledne plavba parníkem po Máchově jezeře.

Cena od: : 550,-Kč

Adršpach, Kudova-Zdrój, Dobrošov

Časově náročný výlet pro náročné výletníky. Dopoledne návštěva skalního města včetně plavby po jezírku. Poledne strávíme v Polsku a odpoledne prohlídka pevnostního systému Dobrošov.

Cena od: : 550,-Kč

Boží Dar, Klínovec, Oberwiesenthal

Návštěva obce na vrcholcích Krušných hor – Božího daru. Zdolání Klínovce, nejvyšší hory tohoto pohoří. Odpoledne návštěva německých sousedů – Oberwiesenthalu.

Cena od: : 400,-Kč

Sněžka

Sněžka – nikde výše už v ČR nemůžete být. Časově náročný výlet jehož jediným cílem je zdolání naši nejvyšší hory. Přes Růžovou horu tam, Obřím dolem zpět.

Cena od: : 490,-Kč

Macocha, Punkevní jeskyně

Výlet do Moravského krasu s návštěvou propasti, Punkevních jeskyní a plavbou po ponorné říčce.

Cena od: : 640,-Kč

Bahenní sopky, motýlí farma, Františkovy lázně

Bahenní sopky, motýlí farma, Františkovy lázně. Výlet na západ naší země, kde ze země vyvěrají solné prameny. Poté následuje návštěva motýlí farmy. Odpoledne ve Františkových Lázních.

Cena od: : 540,-Kč