Naučné

Zde najdete výlety s různou tematikou, která rozšiřuje všeobecné znalosti. Je zde mimo jiné nabízena návštěva opevňovacího systému z r. 1938, porcelánky, meteorologické stanice, lázní či návštěva mamutího skokanského můstku.

Ekocentrum Horka

Projekt environmentálního vzdělávání dětí formou zážitkového programu. Akce začíná jízdou po kolínské řepařské drážce, pokračujete naučnou stezkou (potok, pole, louka, les) na Horku, kde vás čeká 12 vzdělávacích aktivit s aktivním zapojením dětí (obilí, keltská pec, kořenová čistička, třídění odpadu, počasí, přírodní lékárna, lukostřelba, hry, zvířátka, keltské obydlí atp.)

Cena od: : 410,-Kč

Žatec – město chmele

Akce zaměřená na pěstování a zpracování chmele od středověku do současnosti. Prohlídka Chmelařského muzea, Chrámu chmele a piva, labyrintu, chmelového majáku s vyhlídkou po Žatci a jeho okolí. Vše v nově rekonstruovaných prostorách technické památky. Odpoledne zastavení v žateckých chmelnicích.

Cena od: : 450,-Kč

Časem zpátky do pohádky

Živé pohádkové bytosti v rolích hlavních průvodců. Návštěva pohádkového světa, kde dobro vítězí nad zlem, kde stromy rostou do nebe, kytky mají kouzelnou moc a dospěláci neříkají „nemám čas“. To vše zažijete během třech prohlídkových okruhů na hradě/zámku Staré Hrady.

Cena od: : 450,-Kč

Pohádkový dům paní Klimtové, památník K. Čapka (zámek Hořovice)

Pohádkový dům paní Klimtové, památník K. Čapka (zámek Hořovice). Dopoledne návštěva expozice spisovatelky pro děti paní Klimtové, odpoledne památník K. Čapka, alternativně zámek Hořovice.

Cena od: : 420,-Kč

Výtvarná dílna, rýžování zlata

Výtvarná dílna v Mníšku pod Brdy, rýžování zlata (nebo památník Karla Čapka). Výlet na zámek v Mníšku pod Brdy. Po prohlídce zámku následuje program ve výtvarné dílně, kde si děti s lektorkou vyrábějí jednoduché věci. Odpoledne následuje nenáročná prohlídka památníku, malým dětem se pouští pohádka K. Čapka. Památník je v zahradě, kde si děti můžou po prohlídce hrát. Alternativně muzeum Jílové u Prahy nebo plavba po Slapské přehradě.

Cena od: : 430,-Kč

Milešovka, Litoměřice, Ploskovice

Návštěva Milešovky odkud je jeden z nejkrásnějších rozhledů po ČR. Zde na meteorologické stanici povídání o počasí, jeho předpovídání a vlivu na přírodu. Odpoledne zastávka v Litoměřicích a návštěva zámku Ploskovice.

Cena od: : 450,-Kč

Harrachov sklárna, Mumlavské vodopády

Harrachov sklárna, Mumlavské vodopády. Výlet do krkonošského střediska zimních sportů s návštěvou jedné z nejproslulejších skláren v Čechách zal. r. 1712, s ukázkou ruční výroby skla a návštěvou muzea skla. Odpoledne následuje výlet k Mumlavským vodopádům, případně návštěva Polska (Jelenia Góra).

Cena od: : 450,-Kč

Karlovy Vary, Becherovka

Návštěva nejznámějších lázní v ČR, založených Karlem IV. v pol. 14. stol. při horkých pramenech. Během programu exkurze do Becherovky, prohlídka kolonády, pramenů, Jeleního skoku a jízda lanovkou na rozhlednu.

Cena od: : 490,-Kč

Dubí – výroba porcelánu

Každý den používáme talíře, hrnky či mísy vyrobené z porcelánu. Jak tyto užitečné předměty vznikají, se dozvíte při návštěvě známé porcelánky v Dubí. Odpoledne návštěva kláštera v Oseku či štoly na těžbu cínu (dle výběru).

Cena od: : 480,-Kč

Skanzen Přerov, plavba parníkem

Návštěva skanzenu v Přerově, odpoledne oběd na palubě parníku, plavba po Labi.

Cena od: : 490,-Kč

Botanicus, plavba parníkem

Velice zajímavá kombinace. Dopoledne návštěva středověké vesnice řemesel. Odpoledne výlet po Labi s obědem na palubě parníku.

Cena od: : 550,-Kč

Perníková chaloupka, Kunětická hora

Perníková chaloupka, Kunětická hora. Výlet za poznáním výroby perníku. Během návštěvy staré roubené chalupy se populární formou seznámíte s historií výroby perníku na Pardubicku. Pro malé děti pohádka o perníkové chaloupce, včetně prstového tlustoměru, světa skřítků a strašidel. Odpoledne návštěva hradu na Kunětické hoře – dominanty pardubického kraje.

Cena od: : 480,-Kč

Vánoční ozdoby ze skleněných perel

Vánoční ozdoby ze skleněných perel. Zveme vás na zábavně-naučný program, který zahrnuje prohlídku ruční výroby nejen vánočních ozdob ze skleněných perel v rodinné firmě. Součástí exkurze je řemeslná dílna, kde si děti vyrobí vánoční ozdobu ze skleněných perel. Odpoledne návštěva Bozkovské dolomitové jeskyně nebo muzea Českého ráje v Turnově.

Cena od: : 530,-Kč

Grafitový důl, zámek Český Krumlov

Grafitový důl, zámek Český Krumlov. Náročný výlet do grafitového dolu. Jízda důlním vláčkem, ukázka důlních prací atd. Odpoledne návštěva zámku.

Cena od: : 600,-Kč

Šťastná země

Návštěva zábavného parku pro děti. Za příplatek 40 Kč možnost rozšíření o program “Kouzlení s kouzelníkem Tomem.”

Cena od: : 380,-Kč