Školní výlety – termínované akce

Kouzelník, princezna, král, permoníci, čarodějnice, pravěcí lovci, zvířátka a mnoho dalšího můžete vidět při zábavných programech pro děti, které se konají v průběhu roku na nejrůznějších místech – na hradech, zámcích, v podzemí atd. Zábavné programy jsou pro děti nezapomenutelným zážitkem. Zde naleznete přehled všech aktuálních akcí, aby vám nic neuniklo.

Pozor: jedná se o termínované akce – nutná včasná rezervace.

Půldenní výlety

Čechova stodola – velikonoce a jarní tradice

Čechova stodola – velikonoce a jarní tradice. Pohodová akce zaměřená na velikonoce, vítání jara a mláďátek. V rámci programu rukodělné dílničky se zaměřením k danému tématu v nově otevřených prostorách s příjemným personálem.

Cena od: : od 460,-Kč

Velikonoční svíčka

Návštěva manufaktury na výrobu svíček, koupelových solí, kosmetiky atp. Zdobení velikonočních kraslic voskem (vařená vejce, skořápky s sebou), lepení velikonočních potisků na svíčky.

Cena od: : od 390,-Kč

Velikonoční výlet do Hrusic

Velikonočně nazdobeným památníkem nás bude provázet velikonoční slepička. Děti, které budou umět velikonoční koledu, si odvezou malý dárek.

Cena od: : od 320,-Kč

Skanzen Přerov – velikonoční pomlázka

Skanzen Přerov – velikonoční pomlázka. V jednotlivých chalupách jsou interiérové expozice zaměřené na období velikonoc. Během cesty povídání o zvycích a obyčejích. Velikonoční dílničky - za příplatek 30 Kč/dítě .

Cena od: : od 380,-Kč

Velikonoční Vysoký Chlumec

Návštěva skanzenu v době velikonoční akce. Ukázky tradičních zvyků a rukodělných činností spojených s oslavou Velikonoc.

Cena od: : od 400,-Kč

Skanzen Kouřim – Velikonoce

Návštěva nově rozšířeného skanzenu v Kouřimi v době konání velikonoční výstavy. Možnost velikonočních dílniček.

Cena od: : od 380,-Kč

Velikonoční zámek Loučeň

Praktickým ukázkám těch nejkrásnějších velikonočních zvyků mohou malí účastníci skupinových školních prohlídek přihlížet během prohlídky přímo v historických interiérech zámku. Koho zámek nadchl prohlídkami adventními, neodejde nespokojen ani z prohlídky velikonoční.

Cena od: : od 490,-Kč

Velikonoční Hrádek u Nechanic

Návštěva romantického zámku v období velikonoc. V provozu také zámecká kuchyně, která se otvírá pouze při zvláštních příležitostech a není běžně přístupná.

Cena od: : od 490,-Kč

 

Celodenní výlety

Babička

Výlet do Ratibořic v době konání akce „Oživlé postavy“ B. Němcové.

Cena od: : 520,-Kč

Barunčina škola

Barunčina škola aneb Božena Němcová a její spolužáci (Česká Skalice). V ceně je divadelní program v Barunčině škole, prohlídka zámku a Babiččino údolí.

Cena od: : 540,-Kč

Husitské dny – Tábor

Setkání s husitským hejtmanem, návštěva podzemí.

Cena od: : 490,-Kč

Halter Valley

Atmosféru osídlování amerického divokého západu zažijete při této celodenní akci. Kovbojové, šerif, lupiči, indiáni, tanečnice, koně atp. Vyzkoušíte celou řadu aktivit z tehdejšího každodenního života.

Cena od: : 500,-Kč

Fort Hary

Návštěva pevnosti lovců kožešin a indiánské vesnice na americkém divokém západě. Sruby lovců s dobovým vybavením, malovaná tee pee včetně předmětů denní potřeby. Ukázky střelby, zacházení s lasem, bičem atp.

Cena od: : 440,-Kč

Rosehill

Návštěva indiánské vesničky, původních obyvatel Severní Ameriky. Týpí, potní chýše, oděvy, hračky, hudební nástroje, zbraně, historie, hudba, tanec, rozdělávání ohně, válečné malování atd. včetně „dílniček“.

Cena od: : 500,-Kč