Plzeňský pivovar a Pivovarské muzeum

Kategorie: výlety pro seniory. Exkurze do Plzeňského Prazdroje a Pivovarského muzea v Plzni, kde se seznámíte s historií vaření piva. Prodloužený půldenní výlet, návrat až kolem 14 hodiny.

Můžeme zajistit programy:

1) Škola čepování piva

2) Válení sudů viz celodenní výlet

Prohlídka pivovaru začíná od návštěvnického centra. Zde se pivovarským autobusem přesunete k jedné z nejmodernějších stáčíren s kapacitou 120 000 lahví za hodinu. Z provozních důvodů bohužel pivovar nemůžeme garantovat, že stáčecí linky budou při vaší návštěvě plně v chodu. Poznáte suroviny, ze kterých se pivo vaří, uvidíte tři varny napříč stoletími a vrcholem prohlídky je degustace nefiltrovaného piva Pilsner Urquell v historických sklepech. Délka prohlídky je 100 minut, je bezbariérová. Pro návštěvu sklepů doporučujeme teplejší oblečení, protože teplota se pohybuje okolo +5 °C. V areálu pivovaru je známá restaurace Na Spilce, kde si můžete posedět nebo až v restauracích v okolí Pivovarského muzea v Plzni.

Nabízené kombinace za příplatek: zámek Kozel, hamr v Dobřívu, Techmanie, hrad Točník, zámek Hořovice, sklárna nebo zámek v Nižboru.

výlety pro senioryObdobí: celoročně

Ceny výletu: 350 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • pivovar 100/100/180 Kč/os. (děti 6–15 let/senioři +70/dospělí)
  • Pivovarské muzeum s průvodcem 80/80/100 Kč/os. (bez průvodce 50/50/70)
  • plzeňské podzemí 80/80/100 Kč/os.

Skupiny nad 25 osob mají při zakoupení kombinované vstupenky slevu 25% na vstupném.

výlety pro seniory