Slatiňany – zámek, hřebčín, Chrudim

Kategorie: výlety pro seniory. Prohlídka zámku (na výběr je ze dvou okruhů: zámecká expozice nebo hipologická expozice) a procházka po areálu hřebčínu. V hřebčíně Slatiňany se déle než 60 let chová starokladrubský kůň černé barvy, čili starokladrubský vraník. Toto koňské plemeno má španělsko-neapolský původ a bylo vyšlechtěno pro ceremoniální účely u panovnických dvorů. Nabízíme zastávku v Chrudimi s prohlídkou Muzea loutkářských kultur ve starém Mydlářovském domě nebo zážitkový program na zámku.

Ve Slatiňanech vás čeká prohlídka HŘEBČÍNA A ZÁMKU SLATIŇANY. Zámek se nachází v těsném sousedství hřebčína. Oba objekty jsou usazeny v rozsáhlém anglickém parku, kde si můžete posedět a odpočinout. Hřebčín Slatiňany je od r. 1992 součástí Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Specializuje se na odchov černých kladrubáků. Čeká vás prohlídka stájí a pěknou krátkou procházkou se dostanete na prohlídku pastvin. Celá exkurze s průvodcem trvá necelou hodinu. Program může pokračovat návštěvou zámku. Zámek není čistě bezbariérový, musejí se zvládnout schody do patra.

Prohlídkové okruhy zámku:

1. Zámecká expozice. V této expozici se seznámíte s životními příběhy knížecího rodinného domu, poznáte  prostředí zámku. Navštívíte pokoje společenské, soukromé i reprezentační, protiváhou k bohatým interiérům prvního patra bude strohá praktičnost zámecké kuchyně či kotelny. Prohlídka trvá asi 50 minut.

2. Hipologické muzeum, které představuje soubor předmětů (obrazů, grafik, plastik a dalších), zobrazující koně v celé jeho kráse, hrdosti a majestátnosti, ukazují, jak zasáhl kůň do života člověka a opačně.

3. kombinovaný, zámek + muzeum

Dále budeme pokračovat do nedaleké CHRUDIMI, kde absolvujeme volnou procházkou prohlídku města, můžete si posedět v nějaké restauraci nebo dále budeme putovat za poznáním, a to návštěvou Muzea loutkářských kultur. Muzeum není bezbariérové.

výlety pro senioryObdobí: duben–říjen

Cena výletu: 450 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • zámek Slatiňany 70/70/100 Kč/os. (děti 6–15 let/senioři +65/dospělí)
  • hřebčín 40/40/70 Kč/os.
  • muzeum 40/40/60 Kč/os.

výlety pro senioryFotogalerie:

Slatiňany

Chrudim