Valdštej, Sedmihorky, Hruboskalské skalní město

Kategorie: výlety pro seniory. Je pro vás připravený turistický okruh ze Sedmihorek přes hrad Valdštejn a Hruboskalské skalní město. Cestou spatříte mnoho pískovcových skalních útvarů, navštívíte hrad Valdštejn, který stojí na velice romantickém místě uprostřed skal Hruboskalska.

Hrad Valdštejn je postaven na třech skalních blocích a je považován za nejstarší hrad lokality Českého ráje. Hradní dominantou je barokní kostel svatého Jana Nepomuckého, kde najdete i originální sochařské výzdoby mostů. Hrad byl založen ve 13. století. V 15. století byl obsazen husity, loupeživými rytíři a časté střídání majitelů bylo příčinou, že hrad zchátral. Vyhořelý a zničený hrad začali v 18. století opravovat opět Valdštejnové. Vybudovali zde poutní místo s jedinečnou atmosférou V této snaze pokračovali i noví majitelé Lexové z Aehrenthalu v první polovině 19. století. Propojili krajinu sítí turistických cest, vybudovali vyhlídky, lázně Sedmihorky. Zpřístupnili hrad Valdštejn mezi prvními památkami u nás a romantickými úpravami dotvořili starobylé prostředí. V současné době je hrad Valdštejn v majetku Města Turnova a těší se velké návštěvnosti.

Celý turistický okruh je dlouhý 8 km.

výlety pro senioryObdobí: duben – říjen

Cena výletu: 380 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného: Valdštej prohlídka s průvodcem 40/40/70Kč/os., nebo bez průvodce /30/30/50 Kč/os. (děti 6 – 15 let/senioři +65/dospělí)

výlety pro seniory