Pravčická brána, Tichá soutěska, Hřensko

Kategorie: výlety pro seniory. Výlet do turisticky velmi zajímavého místa nazývaného Českosaské Švýcarsko. Během 14km pochodu navštívíte Pravčickou bránu, mohutný skalní most – chráněný přírodní útvar, největší toho druhu v Evropě. Následuje sestup do Tiché soutěsky, s plavbou na pramicích

Z obce Hřensko se vydáte po červené turistické značce po silnici ke Třem pramenům. Od Pramenů budete stoupat lesním terénem (první část úseku vede cesta po kamenné cestě) až k Pravčické bráně.

Pravčická brána je největší přirozená skalní brána v Evropě. Návštěvníci mohou obdivovat její krásu z okolních vyhlídek nebo posedět přímo pod tímto pískovcovým gigantem. Z vyhlídek je rovněž krásný výhled do okolí, nejen na dominanty Českého a Saského Švýcarska, ale i do vzdálenějších končin naší země. Do areálu Pravčické brány se platí vstupné. V areálu se nachází výletní zámeček Sokolí hnízdo se stylovou restaurací, letní terasou. Také si zde můžete zakoupit upomínkové předměty v místním informačním centru. Z Pravčické brány se vydáte po žluté turistické značce  po vrstevnicích Gabriliiny stezky až na Mezní louku, kde je hotel Mezní louka (možnost občerstvení). Pak budete pokračovat kaňonem k Tiché soutěsce, kterou tvoří strmé skalní stěny. V úseku, kde skály spadají přímo do vody, nahrazuje cestu plavba pramicemi s průvodci (za poplatek).

výlety pro senioryObdobí: březen – listopad, 26. 12. – 1. 1.

Cena výletu: 430 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • Pravčická brána 25/25/75 Kč/os. (děti 6 – 15 let/senioři +65/dospělí)
  • Plavba Tichou soutěskou 40/40/80 Kč/os.

výlety pro senioryFotogalerie: