Kozákov, Klokočské skály,Turnov

Kategorie: výlety pro seniory. Kozákov u Turnova je nejvyšší horou Českého ráje a horou plnou pokladů. Tato třetihorní sopka lákala hledače nerostů už ve středověku. Dala vznik turnovské šperkařské tradici a dodnes ukrývá množství polodrahokamů (achátů, jaspisů…). Z vrcholu Kozákova je za příznivého počasí krásný výhled do krajiny.

Na vrcholu Kozákova se nachází Riegrova turistická chata (občerstvení, restaurace, WC, prodej upomínkových předmětů) a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna. Kromě výhledu na Český ráj a Pojizeří se otevírá kruhový pohled od Českého středohoří přes Lužické hory, Ještědský hřbet, Jizerské hory, Krkonoše, Broumovskou vrchovinu, Orlické hory až k výběžkům Českomoravské vrchoviny. Za pěkného počasí odtud lze spatřit až čtvrtinu Čech a dalekohledem lze na obzoru zahlédnout i nejvyšší budovy Prahy.

Na tuto horu vyjedete autobusem (přímo k chatě). Navštívíte slavný Votrubcův lom, kde se těžily drahé kameny a prohlídnete si Votrubcovi věhlasné sbírky polodrahokamů.

Na zpáteční cestě bude zastávka v Turnově nebo zdolání některých vybraných turistických tras. Na výběr máte Klokočské skály, Drábské světničky, zříceninu hradu Valečov nebo zříceninu hradu Trosky. Nezapomeňte na kvalitní pevnou obuv!

výlety pro senioryObdobí: celoročně

Cena výletu: 390 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného: rozhledna Kozákov 10/20/20 Kč/os. (děti 6 – 15 let/senioři +65/dospělí)

výlety pro senioryFotogalerie:
Kozákov

Hrad Valečov

Hrad Trosky

Turnov – Dlasků statek

Turnov – muzeum