Adršpach, Kudowa Zdrój,vojenská tvrz Dobrošov

Kategorie: výlety pro seniory. Časově náročný výlet pro náročné výletníky. Dopoledne procházka skalním městem včetně plavby po jezírku. Poledne strávíte v Polsku a odpoledne je připravena prohlídka pevnostního systému Dobrošov. 

Turistický okruh ADRŠPACHEM vede po turistické značce a je dlouhý cca 4 km. Na prohlídku skal je třeba si vyhradit minimálně 2 hodiny. Vychází se od pokladny. Cestou budete míjet mnoho krásných skalních útvarů s nejrůznějšími názvy jako například Džbán, Homole cukru. Po dřevěných lávkách dojdete na Sloní náměstí, ke Krakonošovu zubu a k Malému vodopádu. Od Malého vodopádu pokračuje trasa k Velkému vodopádu, ke kterému se dostanete po schodech a dál (pokud vás neodradí schody) můžete jít ke Skalnímu jezírku a nechat se převézt pramicí na druhý břeh. Převozníci vám plavbu zpříjemní humorným vyprávěním. Po výstupu z lodi se vydáte zpět k pokladně. Kousek od Malého vodopádu se cesta rozděluje a vy zde máte dvě možnosti. Buď se od „Hlavy lvice“ vydáte dál tzv. Novou partií, nebo se vrátit stejnou cestou.

V Nové partii je hodně schodů a je asi o 800 metrů delší, ale budete odměněni nádhernými výhledy na skály. Uvidíte nejvyšší útvar Adršpachu tzv. Milence (103 m.), Starostu a Starostovou a mnoho dalších. Celá trasa končí tzv. Myší dírou, kterou projdete k tzv. Ozvěně a odtud zpět k pokladně.

Následující zastávkou je polské město KUDOWA ZDRÓJ, oblíbené především díky výhodným nákupům.

Mezi Náchodem a Českou Čermnou se nalézají sruby tvrze DOBROŠOV. Záměr kompletní výstavby dobrošovských srubů nebyl dokončen, přesto je návštěva tvrze velmi zajímavá, zvlášť pro milovníky historie s vojenskou tématikou.

výlety pro senioryObdobí:

  • celoročně i v pondělí, Adršpach,Teplické skály, Polsko
  • duben – říjen, pevnost Dobrošov
  • plavba – dle počasí a množství vody

Cena výletu: 480 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • Adršpach 35/35/70 Kč/os. (děti 6 – 15 let/senioři +65/dospělí)
  • plavba po jezírku 50 Kč/os.
  • Dobrošov 40/40/80 Kč/os.

výlety pro senioryFotogalerie:
Adršpach

Vojenská tvrz Dobrošov