Žatec – město chmele, zámek Krásný Dvůr

Kategorie: výlety pro seniory. Výlet zaměřený na pěstování a zpracování chmele od středověku do současnosti. Prohlídka Chmelařského muzea, Chrámu chmele a piva, labyrintu, chmelového orloje, chmelového majáku s vyhlídkou po Žatci a jeho okolí. To vše v nově rekonstruovaných prostorách technické památky. Dále se můžeme zastavit v minipivovaru a v nekuřácké restauraci.

Odpoledne prohlídka zámku Krásný Dvůr, barokní rezidence s klasicistními prvky, který je spojen se jménem jednoho z předních šlechtických rodů 18. století, rodem Černínů z Chudenic.

V ŽATCI náš program začíná v Chrámu chmele a piva, který byl vybudovaný z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj. Exkurze je připravena tak, aby zaujala široké spektrum návštěvníků všech věkových kategorii. Odhalíte tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva. Součástí turistického areálu Chrám chmele a piva je Chmelařské muzeum Žatec. Muzeum je technickou památkou z konce 19. století. Odpočinout si a načerpat energii můžete v restauraci U Orloje, která je součástí areálu Chrámu chmele a piva. Je vystavěna ve starém chmelovém skladu, tomu odpovídá i interiér restaurace. Uvnitř restaurace je umístěn malý pivovar. Můžete tak na vlastní oči vidět, jak se vaří pivo tradičním českým způsobem z místních surovin. V případě zájmu můžeme zajistit společný oběd.V Chrámu chmele a v muzeu jsou k dispozici výtahy.

Po takto náročné prohlídce přejedeme do klidného areálu  ZÁMKU KRÁSNÝ DVŮR. Chloubou interiérů zámku jsou cenné sbírky porcelánu, hodin a rozsáhlý, světově ojedinělý soubor barokních psích portrétů od P. V. Bergera. Na zámku je kavárna, park je přístupný celoročně, návštěvníkům jsou nabízeny jízdy kočárem taženým zámeckými chladnokrevníky. V říjnu se koná akce Jablečný den (termín bude upřesněn na našem webu nebo telefonicky). Jedná se o podzimní slavnosti úrody v zámeckém areálu zámku. V programu je například soutěž o nejlepší jablečnou specialitu.

výlety pro senioryObdobí: duben–říjen

Ceny výletu: 390 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • Chmelařské muzeum 70/70/100 Kč/os. (děti 6–15 let/senioři +65/dospělí)
  • zámek Krásný Dvůr 55/55/80 Kč/os.

výlety pro senioryFotogalerie:
Žatec

Zámek Krásný Dvůr