Karlovy Vary – Becherovka, sklářská huť Moser

Kategorie: výlety pro seniory. Becherovka neodmyslitelně patří ke Karlovým Varům, a tak ve městě najdete i její muzeum. Expozice je umístěna v historické budově, kde se likér dříve vyráběl. Během prohlídky uvidíte: krátký film o Becherovce, původní sklepy určené pro zrání Becherovky a různé předměty historicky spjaté s likérem. Součástí muzea je i prodejna a bar, kde vám Becherovku naservírují správně vychlazenou. Degustace je v ceně vstupenky. Následuje prohlídka nejznámějších lázní Karlových Varů založených již Karlem IV. a sklářské huti Moser.

Návštěva lázeňského města začíná prohlídkou muzea Becherovky. Autobus zastaví na dolním nádraží ve Varech a dál se pokračujete pěšky asi 5 minut. Muzeum se nachází v bývalé výrobně Becherovky. Exkurze trvá 45 minut. V ceně vstupenky je degustace. V areálu muzea se nachází prodejna výrobků. Muzeum je bezbariérové. Do sklepů, kde probíhá muzejní prohlídka, se můžete přesunout výtahem. Větší množství vozíčkářů se musí nahlásit.

Náš program pokračuje prohlídkou kolonády až k dolní zastávce lanovky, která se nachází nedaleko hotelu Pupp. Lanovka vás vyveze k rozhledně Diana za 40 Kč/os. Vstup na rozhlednu je zdarma. Na vrchol rozhledny se můžete nechat vyvézt elektrickým výtahem nebo vystoupat 150 schodů. Z té je krásný výhled na Karlovy Vary. Odtud se můžete vydat z kopce na vyhlídku Jelení skok, k soše kamzíka. Zpátky do města se dostanete pěšky buď po lesních cestách, nebo zase lanovkou, zpáteční (nahoru a dolu) 70 Kč/os. Cena jízdného lanovky na mezistanici je 22 Kč/os. Z mezistanice je snadný přístup na vyhlídku Jelení skok, Petrovu výšinu nebo na vyhlídku Karla IV.

V případě vašeho zájmu do programu zařazujeme návštěvu sklářské huti Moser, kam se zajíždí autobusem. Sklárna nabízí posezení v místní kavárně, návštěvu firemní prodejny a hlavně prohlídku několik prohlídkových okruhů sklárny:

I. okruh zahrnuje prohlídku Muzea a sklářské huti s výkladem (trvá 60 minut, cena vstupného 180 Kč/os.),
II. okruh obsahuje samotnou prohlídku sklářské hutě (120Kč/os.),
III. okruh jen prohlídka muzea (80Kč/os.), prohlídka trvá 30 minut včetně videoprojekce.

Celý areál je bezbariérový (kavárna, prodejna, huť, muzeum).

Společnost Thun 1794 ve spolupráci s Grandhotelem Pupp pořádá v září tradiční prodejní karlovarské porcelánové trhy. Akce bývá září a trvá od pátku do neděle před hotelem Pupp.

výlety pro senioryObdobí: únor–prosinec

Ceny výletu: 490 Kč (bez vstupného)

Cena vstupného:

  • Jan Becher – Muzeum 30/60/120 Kč/os. (děti 6–15 let/senioři +65/dospělí)
  • lanovka – mezistanice 22 Kč/os., k rozhledně 40 Kč/os., zpáteční 70 Kč/os.
  • Moser, huť + muzeum 100/180/180 Kč/os.

výlety pro senioryFotogalerie:
Muzeum Jana Bechera

Karlovy Vary:

Sklárna Moser