Červená Lhota, Tábor, muzeum čokolády a marcipánu

Kategorie: výlety pro seniory. Návštěva vodního zámku Červená Lhota známého z mnoha pohádek, postaveného v nádherné přírodní scenérii. Typická červená fasáda, rybník obklopující zámek, nádherné interiéry včetně sklepních prostor, zámecký park, kaple Nejsvětější Trojice, to vše jsou důvody, proč Červená Lhota patří k nejkrásnějším a nejpohádkovějším zámkům u nás. Odpoledne prohlídka historického centra Tábora, středověkého podzemí a muzea čokolády a marcipánu. V ceně vstupenky do muzea je malá ochutnávka. V nabídce muzea je rukodělná dílna, kde si návštěvník vytvoří malý čokoládový dárek. Možnost nákupu sladkých suvenýrů. Rozsáhlé sklepy pod historickým centrem jsou zajíma­vou technickou památkou pozdního středověku. Výletní tečku si můžete udělat malou zastávkou v zahradnictví v Čimelicích.

Zveme vás na prohlídku romantického zámku ČERVENÁ LHOTA, který určitě znáte z pohádky o Zlatovlásce a z filmu Svatby pana Voka. Součástí zámeckého  areálu je přírodně krajinářský park. Jeho největší devízou je Zámecký rybník, který díky půjčovně lodiček skýtá ze své hladiny netušené pohledy na zámeckou stavbu a okolní přírodu. Půjčovné lodiček – 30 minut plavby – 80 Kč/loď, kapacita lodičky max. 4 osoby. Jihočeský zámek nabízí tři prohlídkové okruhy, které nejsou bezbariérové, ale toalety bezbariérové na zámku mají.

 1. zámecké interiéry: délka prohlídky 50 minut, cena vstupenky 50/70/100 Kč/os. Místnosti jsou zařízeny autentickým mobiliářem, mezi nimi je i několik uměleckých děl, která výrazně předčí průměrnou úroveň zámeckého vybavení a pro návštěvníky nejpopulárnějším obraz ošklivé vévodkyně Markéty Pyskaté zvané též Maultasch.

 2. podkroví: délka prohlídky 30 minut, cena vstupenky 55/55/100 Kč/os. Expozice podkrovních pokojů z hlediska historické autenticity je daleko volnější, neboť využívá značnou část potenciálu zbylého „svozového“ mobiliáře. Jde o interiéry jednoduché, které zcela rezignovaly na výzdobu. Jejich půvab je především v zajímavém prostorovém řešení.

3. sklepení: cena vstupenky 20/20/30 Kč/os. Přístupno pouze o víkendech v červenci a srpnu. Expozice představuje tři pozoruhodné sklepní prostory částečně zapuštěné do skal. Prohlídka je vhodná pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o původní podobě lhotecké tvrze. Po prohlídce děláme polední pauzu, kterou můžete využít k procházce kolem zámku.

V případě zájmu můžeme zajistit společný oběd, jednotné menu.

Odpoledne v programu prohlídka historického centra města a hlavně MUZEA ČOKOLÁDY A MARCIPÁNU V TÁBOŘE, které se nachází přímo v centru Tábora ve třech spojených gotických domech s renesanční fasádou. Vystavují se zde marcipánové exponáty, čokoládová socha Jaromíra Jágra, marcipánový model Žižkova náměstí v Táboře… V nabídce muzea je rukodělná dílna, kde si návštěvník vytvoří malý čokoládový dárek:

  • Práce s marcipánem, plastickou čokoládou, vylití čokoládové figurky základní velikost 50,- Kč
  • Čokoláda na míru (vylití svojí vlastní tabulky čokolády) 99,- Kč
  • Výroba čokoládových bonbonů 6ks 70,- Kč
  • Výroba čokoládových bonbonů 4ks 50,- Kč
  • Malování čokoládou na plátna v rámu 220,-Kč
  • Malování čokoládou na jedlý papír 50,- Kč

Po čokoládových radovánkách už vás čeká jen samá historie. Přemístíte se do Husitského muzea na prohlídku STŘEDOVĚKÉHO PODZEMÍ. Rozsáhlé sklepy z 15. a 16. stol. byly vyhloubeny ve skalním podloží v hloubce až 16 metrů a jsou zajímavou technickou památkou pozdního středověku. Prohlídková trasa má délku přibližně 500 metrů a vznikla roku 1947 propojením sklepů pod Žižkovým náměstím. Teplota se zde pohybuje po celý rok kolem 10 °C. Na středověké podzemí navazuje už volná prohlídka historického centra, kde jsou k vidění zdobené měšťanské domy, pomník Jana Žižky či gotická radnice.

výlety pro senioryObdobí: duben–říjen mimo pondělí

Cena výletu: 430 Kč (bez vstupného)

Vstupné:

  • zámek Červená Lhota – základní okruh 70/70/100 Kč/os. (děti 6–15 let/senioři +65/dospělí)
  • Muzeum čokolády a marcipánu 90/100/130 Kč/os., v ceně malá ochutnávka
  • rukodělná dílna v muzeu čokolády od 50 do 99 Kč/os.
  • středověké podzemí 30/30/50 Kč/os

výlety pro senioryFotogalerie:
Zámek Červená Lhota


Tábor

Muzeum čokolády a marcipánu