Velikonoce

Pomlázka, malovaná vajíčka, kuřátka, beránek, zajíček, mazanec, jaro,…Snad každému z nás se při čtení těchto slov vybaví jediné – Velikonoce. Svátky jara s sebou nesou spoustu tradic, které mohou děti zažít na vlastní kůži na našich výletech. Prohlídka velikonočně vyzdobeného zámku či původních chaloupek nás navrátí zpět v čase a dovolí nám nahlédnout do života našich předků v období největšího křesťanského svátku.

Co se peče na Velikonoce

V klidu a pohodě zcela sami si užijete vůni čerstvě upečených jidášků a dozvíte se některá tajemství kvalitního pečení. Každý účastník si sám vyrobí a odveze vzorek pečení. To vše v romantickém místě Radotínského potoka ve starodávném mlýně.

Cena od: : 320,-Kč

Čechova stodola – velikonoce a jarní tradice

Čechova stodola – velikonoce a jarní tradice. Pohodová akce zaměřená na velikonoce, vítání jara a mláďátek. V rámci programu rukodělné dílničky se zaměřením k danému tématu v nově otevřených prostorách s příjemným personálem.

Cena od: : 330,-Kč

Velikonoční svíčka

Návštěva manufaktury na výrobu svíček, koupelových solí, kosmetiky atp. Zdobení velikonočních kraslic voskem (vařená vejce, skořápky s sebou), lepení velikonočních potisků na svíčky.

Cena od: : 210,-Kč

Velikonoční výlet do Hrusic

Velikonočně nazdobeným památníkem nás bude provázet velikonoční slepička. Děti, které budou umět velikonoční koledu, si odvezou malý dárek.

Cena od: : 220,-Kč

Skanzen Přerov – velikonoční pomlázka

Skanzen Přerov – velikonoční pomlázka. V jednotlivých chalupách jsou interiérové expozice zaměřené na období velikonoc. Během cesty povídání o zvycích a obyčejích. Velikonoční dílničky - za příplatek 30 Kč/dítě .

Cena od: : 210,-Kč

Velikonoční Vysoký Chlumec

Návštěva skanzenu v době velikonoční akce. Ukázky tradičních zvyků a rukodělných činností spojených s oslavou Velikonoc.

Cena od: : 290,-Kč

Skanzen Kouřim – Velikonoce

Návštěva nově rozšířeného skanzenu v Kouřimi v době konání velikonoční výstavy. Možnost velikonočních dílniček.

Cena od: : 270,-Kč

Velikonoční zámek Loučeň

Praktickým ukázkám těch nejkrásnějších velikonočních zvyků mohou malí účastníci skupinových školních prohlídek přihlížet během prohlídky přímo v historických interiérech zámku. Koho zámek nadchl prohlídkami adventními, neodejde nespokojen ani z prohlídky velikonoční.

Cena od: : 350,-Kč

Velikonoční Hrádek u Nechanic

Návštěva romantického zámku v období velikonoc. V provozu také zámecká kuchyně, která se otvírá pouze při zvláštních příležitostech a není běžně přístupná.

Cena od: : 350,-Kč

Velikonoční zámek Dobříš

Během velikonočně laděné prohlídky zámku Dobříš se děti seznámí s tradicemi, zvyky, hádankami, říkadly a uslyší mnoho dalších zajímavostí.

Velikonoční zámek Dětenice

Velikonočně laděná prohlídka zámku v Dětenicích bude v době velikonočního období zpestřena povídáním o tradicích.

Velikonoční Staré Hrady

Pohádkové Velikonoce v atmosféře středověkého hradu.

Dílnička na zámku v Mníšku pod Brdy

Velikonoční dílna na zámku v Mníšku pod Brdy. Na zkrácenou prohlídku velikonočně vyzdobeného zámku (prohlídka trvá asi 30 min.) navazuje program ve výtvarné dílně, kde si děti vyrobí velikonoční ozdobu.

Cena od: : 280,-Kč